Strona Zdrowie24 Strona Zdrowie24
  Medyczna marihuana trafi do aptek już za miesiąc. Pierwszy...

  Medyczna marihuana trafi do aptek już za miesiąc. Pierwszy lek konopny został dopuszczony do obrotu

  oprac.maw

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  medyczna marihuana
  1/4
  przejdź do galerii

  Eksperci zauważają, że problem związany z dostępnością marihuany medycznej w polskich aptekach może wynikać z niespójności przepisów. ©unsplash.com

  Medyczna marihuana w Polsce. O zgodzie na sprowadzanie do polskich aptek medycznej marihuany, ogłosiła z radością na Facebooku (24 października) Anna Kalita, wdowa po polityku SLD, który walczył o dopuszczenie medycznej marihuany.

  Medyczna marihuana trafi do aptek


  Na tę wiadomość czekało wiele osób. Konopie zostaną dopuszczone do obrotu. W listopadzie minie rok od wydania decyzji, że medyczna marihuana jest legalna w Polsce. Od tego czasu lekarze mogą przypisywać ją swoim pacjentom, ale niestety, żaden lek nie został zarejestrowany. To zmieni się w najbliższym czasie. Wiemy już, że jest zielone światło i na przełomie listopada/grudnia, konopie mają się pojawić w aptekach. Poinformowała o tym na swoim Facebooku Anna Kalita, wdowa po Tomaszu Kalicie, polityku który chorował na glejaka i walczył o zalegalizowanie i wprowadzenie medycznej marihuany do Polski.

  - Jest!!! Medyczna marihuana w Polsce!!!! Radość!!!! Tomeczku - to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę!!! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis. - Za 3 - 4 tygodnie produkt powinien być dostępny w aptekach - powiedział mi Tomasz Witkowski z tejże firmy. To wielki dzień dla setki tysięcy chorych ludzi w tym kraju!!! – napisała na FB Anna Kalita.


  Czytaj również: Medyczna marihuana ratuje Maksa

  '; $('#wideo-artykul #wideo-now-play').html(tytulWideo); $('#wideo-artykul #wideo-layer').html(iframe); zaznaczWideo(urlWideo); } $('#wideo-artykul').on('click','.polecaneWideoLink', function () { if ('' === $(this).data('url')) { return; } otworzWideo($(this).data('tytul'), $(this).data('url')); return false; }); function otworzWideo(tytulWideo, urlWideo) { $('#wideo-artykul #wideo-now-play').html(tytulWideo); $('#wideo-artykul #wideo-layer iframe').attr('src', urlWideo); zaznaczWideo(urlWideo); } function zaznaczWideo(urlWideo) { $('#wideo-artykul .polecaneWideoItem').removeClass('active'); $('#wideo-artykul .polecaneWideo').find('[data-url="'+urlWideo+'"]').parent().addClass('active'); } $(document).ready(function () { if (1 === $('#swiper-4').length) { var swiper = new Swiper('#swiper-4', { slidesPerView: 'auto', centeredSlides: true, loop: true, pagination: '#swiper-pagination-4' }); } }); })(jQuery);

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie ma czegoś takiego

  * (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jak medyczna marihuana.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »