Miasto przedłuża okres funkcjonowania żłobków. W wakacje nie będą zamykane

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Pixabay.com
Nie będzie przerwy wakacyjnej w lubelskich żłobkach prowadzonych przez miasto. Placówki mają być otwarte w lipcu i sierpniu. Od lipca może z nich korzystać 552 dzieci.

Zmiany w funkcjonowaniu lubelskich żłobków miejskich. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lubelskich rodziców, w wakacje wszystkie miejskie żłobki będą czynne. Miasto odstąpiło od dotychczas stosowanej zasady dyżurów wakacyjnych – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

W ramach Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie działa łącznie 9 miejskich placówek. Łącznie dysponują 1209 miejscami. Ze względu na epidemię koronawirusa obowiązują jednak ograniczenia w liczbie przebywających w nich dzieci.

- W związku z łagodzeniem obostrzeń, od 1 lipca została zwiększona liczba dostępnych miejsc w miejskich żłobkach z 460 do 552, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i pracownikom – dodaje Głazik.

Ratusz przedłużył okres zwolnienia z opłat dla rodziców, których dzieci nie korzystają ze żłobków. Wydłużono go o dwa miesiące: lipiec i sierpień. - Osobom tym, nie będą naliczane opłaty związane z pobytem dziecka w żłobku. Zwalnianie z opłat odbywać się będzie na zasadach obowiązujących w czerwcu – tłumaczy Głazik.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie