MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Silesian Classic w Bielsku-Białej. Rywalizacja kolarzy z 20 krajów – ZDJĘCIA

KL
Wyścig Silesian Classic w Bielsku-Białej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KL
W sobotę prawie 150 kolarzy z 20 krajów rywalizowało w wyścigu kolarskim Silesian Classic, który jest częścią 48. Międzynarodowego Kolarskiego Kryterium Asów. Tego dnia peleton ścigał się na ośmiu rundach w Bielsku-Białej i Jaworzu. Zwycięzcą bielskiego klasyku został Jakub Otruba z Czech. Tuż za nim linię mety przejechali Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski) i Szymon Tracz (Santic Wibatech).

Wyścig kolarski Silesian Classic w Bielsku-Białej

Start i meta Silesian Classic w Bielsku-Białej zaplanowane zostały na terenie hali pod Dębowcem im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Kolarze ścigali się na ośmiu rundach rozgrywanych nie tylko ulicami Bielska-Białej, ale również Jaworza. Na trasę wyruszyli o godz. 15.00. Rywalizowali na dystansie 159,6 km w dwóch kategoriach – Orlików i Elity. Warto podkreślić, że pogoda ich nie rozpieszczała. Deszcz od drugiej rundy utrudniał jazdę i znacząco wpłynął na tempo ścigania.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z KOLARASKIEGO KRYTERIUM ASÓW W BIELSKU-BIAŁEJ

W trakcie przejazdu peletonu, czyli przez blisko cztery godziny, droga była zamykana. Kolarze przejeżdżali m.in. ulicami: Karbową, al. Armii Krajowej, Gościnną, Karpacką, Jeżynową, Antyczną, Wapienicką, Cieszyńską, Jaworzańską, Storczyków, Zapory, Tartaczną, Dębowiec, Skarpową.

Zwycięzcą bielskiego klasyku został Jakub Otruba z grupy ATT Investments, który wyprzedził o o ponad 1 minutę i 20 sekund Marcina Budzińskiego (Mazowsze Serce Polski) oraz Szymona Tracza (Santic Wibatech). Organizatorzy dla czołówki przewidzieli nagrody. Zwycięzca otrzymał nagrodę w kwocie 2 tys. euro. Drugie miejsce wycenione zostało na kwotę 1 tys. euro, a trzecie – 500 euro. Nagrody finansowe zostały również wydane do 10. lokaty (100 euro).

Organizacja Kryterium Asów ma długą historię, sięgającą aż 1954 roku. Jest to trzeci najstarszy wyścig kolarski w Polsce, który przez pewien czas zawiesił swoją działalność, ale dzięki determinacji Bogdana Szczygła, został reaktywowany w 2022 roku. Tegoroczna edycja jest już trzecią od momentu reaktywacji.

W tym roku kolarze rywalizować będą w ramach tej imprezy jeszcze w niedzielę w Mikołowie w kryterium ulicznym długości 72 km, gdzie w centrum miasta walczyć będą o Puchar Burmistrza Mikołowa (start o godz. 12 na Rynku). Z kolei piątkowe ściganie wokół Stadionu Śląskiego w Chorzowie wygrał Paweł Bernas z Mazowsze Sercem Polski.