Miejsca najczęstszych kontroli prędkości w Lublinie

Artykuł sponsorowany

W 2017 r. policjanci wystawili kierowcom 1,5 mln mandatów za przekroczenie prędkości - wynika z danych Komendy Głównej Policji. Wkrótce liczba ta może się zwiększyć. Wszystko za sprawą zmian zapowiadanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego o powiększeniu sieci fotoradarów na polskich drogach. Są jednak miejsca w Lublinie, w których policja regularnie mierzy prędkość kierowców. Gdzie zatem należy zachować szczególną ostrożność, by podróż samochodem minęła bezpiecznie i nie obfitowała w mandaty?

Eksperci marki Yanosik – najpopularniejszego w Polsce komunikatora dla kierowców sporządzili listę najbardziej kontrolowanych przez policję miejsc w Lublinie, biorąc pod uwagę statystyki zdarzeń zgłaszanych przez użytkowników systemu od stycznia do października 2017 roku.

– Nasz system działa w taki sposób, aby kierowcy byli przygotowani na różnego rodzaju sytuacje na drodze, zwiększając tym samym bezpieczeństwo podczas podróży. Stwarzamy możliwość dodawania ostrzeżeń, m.in. o wypadkach, zagrożeniach, utrudnieniach związanych z remontami, a także tych o kontrolach prędkości. Ich autentyczność weryfikowana jest przez kolejnych kierowców przejeżdżających przez dane miejsce, poprzez zatwierdzenie lub odrzucenie wcześniej dodanego komunikatu. Warto dodać, że z systemu Yanosik miesięcznie korzysta średnio 1,5 mln kierowców, a co 3 sekundy dodawane jest zgłoszenie dotyczące bieżącej sytuacji na drodze. Dzięki temu siatka zgłoszeń kierowców jest bardzo szczelna, a my jesteśmy w stanie określić w jakich miejscach policja najczęściej prowadzi działania prewencyjne – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Gdzie zatem lubelska policja "ustawia się" najczęściej?

Uwaga! W tych miejscach „suszą”

Po przeanalizowaniu zgłoszeń kierowców okazuje się, że policja ma swoje „ulubione” miejsca na mapie Lublina, w których regularnie sprawdza prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W jakich obszarach miasta lepiej zachować szczególną ostrożność? Przedstawia to poniższa lista.

•Na ul. Krochmalnej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Diamentową i rondem Narodowych Sił Zbrojnych,
•na alei Jana Pawła II pomiędzy rondem Narodowych Sił Zbrojnych a skrzyżowaniem z ul. Romantyczną,
•na ul. Gen. Władysława Andersa pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Bazylianówką a skrzyżowaniem z ul. Walecznych,
•na alei Wincentego Witosa – w okolicach skrzyżowania z ul. Anny Grygowej i ul. Hieronima Dekutowskiego,
•na alei Jana Pawła II w okolicach skrzyżowania z ul. Tymiankową,
•w okolicach skrzyżowania alei Tysiąclecia i alei Unii Lubelskiej,
•na ul. Turystycznej – w pobliżu skrzyżowania z ul. Zimną,
•na ul. Mełgiewska w pobliżu skrzyżowania z ul. Emanuela Grafa,
•na alei Mieczysława Smorawińskiego nieopodal skrzyżowania z ul. Bursaki.

Wszystkie miejsca kontroli prędkości można mieć jednak pod stałym nadzorem. W jaki sposób?

obrazek1

Kontrole prędkości pod stałą kontrolą

– Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i unikać mandatów warto wyposażyć się w urządzenia tj. Yanosik PRO, dzięki któremu kierowcy mogą otrzymywać i sami dodawać różnego rodzaju zgłoszenia, m.in. o kontrolach prędkości, wypadkach, remontach czy fotoradarach. W ten sposób z wyprzedzeniem można przygotować się do odpowiednich manewrów – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Yanosik PRO oprócz funkcji ostrzegania został także wyposażony w nawigację, która wyznacza trasę omijając korki. Wczytana do urządzenia mapa jest na bieżąco aktualizowana w oparciu o dane o natężeniu ruchu, dzięki czemu kierowcy otrzymują świeże informacje na temat przepustowości dróg. Jeśli na trasie widoczny jest korek, to nawigacja wyznacza alternatywną drogę omijając zator.

obrazek2

Ponadto terminal posiada opcję wideorejestratora z funkcją Auto Crash Recorder, która w momencie gwałtownego hamowania lub wstrząsu zapisuje automatycznie nagranie. W ten sposób kierowca może się obronić w sytuacjach nadużyć ze strony innych uczestników ruchu drogowego.

Z poziomu urządzenia można również zapłacić za parking. Użytkownicy sprawdzą strefę parkingową, w jakich godzinach obowiązują opłaty oraz cenę za postój. Urządzenie należy jedynie zintegrować z systemem płatności mobilnych SkyCash. Po zasileniu konta odpowiednimi środkami kierowca może zapłacić za postój bez konieczności szukania parkomatu czy drobnych w portfelu. W taki sposób można zapłacić w 50 miastach w Polsce, w tym również w Lublinie.

Więcej informacji na temat urządzenia oraz możliwość zakupu znajduje się na stronie: https://yanosik.pl/pro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski