MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miejskie baseny w Lublinie znów zostaną otwarte. Sprawdzamy, jakie obostrzenia będą tam obowiązywały

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Łukasz Kaczanowski
Obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk i maksymalnie połowa osób, jaka normalnie mogła do tej pory wejść. To nowe zasady, które będą obowiązywały w Aqua Lublin, basenie przy ul. Łabędziej i FitGym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższą sobotę (6 czerwca) MOSiR „Bystrzyca" otworzy miejskie pływalnie i siłownie.

Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy miejskiej spółki jednak zastrzega: - Zajęcia zorganizowane w basenach (np. nauki pływania czy aquafitness) będą wznawiane w kolejnym etapie, po pierwszych obserwacjach dotyczących funkcjonowania obiektów basenowych w reżimie sanitarnym. Poinformujemy o tym z wyprzedzeniem - mówi. I dodaje: - Ze względu na trwające prace związane w drugim etapem przebudowy systemu wentylacji część rekreacyjna w Aqua Lublin zostanie otwarta w późniejszym terminie.

Wiadomo już, jakie zasady bezpieczeństwa będą tam obowiązywać. Do obiektów będzie teraz mogła wejść połowa osób, która do tej pory mogła z nich korzystać. Dodatkowo, każdy musi mieć zakryte usta i nos od momentu wejścia do obiektu, aż do prysznica przed samym wejściem do części pływackiej.

Ta zasada obowiązuje też przy wychodzeniu z pływalni.

Zasady na basenie przy ul. Łabędziej:

 • Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie będzie wpuszczona na teren obiektu.
 • Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m, także podczas pływania w basenie.
 • Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w szafce w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 • Maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie, w strefie rekreacji może znajdować się 30 osób, a w jacuzzi - 1 osoba.
 • Z sauny może korzystać maksymalnie 2 osoby jednocześnie.
 • Dozwolonej ilości użytkowników pilnuje obsługa obiektu, w przypadku wypełnienia limitu osób, należy poczekać na zewnątrz obiektu, aż zwolni się miejsce.
 • Przed wejściem do obiektu należy zdezynfekować ręce.
 • Bezpośrednio po wejściu do obiektu należy zdjąć odzież i obuwie wierzchnie, zapakować w torbę foliową (reklamówkę), oddać do szatni i niezwłocznie udać się do kasy.
 • Obowiązuje zakaz przesiadywania, oczekiwania i odpoczywania w hollu jak również przebieralniach i na trybunach.
 • Bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba.
 • Transpondery i szafki poddawane będą dezynfekcji po każdym użytkowniku.
 • Obowiązkowe przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach - obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Korzystanie z co drugiego natrysku w celu zachowania niezbędnego dystansu. Przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
 • Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się. Po zakończeniu korzystania z usług należy bezzwłocznie opuścić obiekt.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski