MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Bronowic walczą o remonty ulic

Artur Jurkowski
Ul. Pogodna. Mieszkańcy oceniają, że może przy niej powstać kilkaset miejsc parkingowych
Ul. Pogodna. Mieszkańcy oceniają, że może przy niej powstać kilkaset miejsc parkingowych Jacek Babicz
Pogodna, Sokola, Sowia, Łabędzia, Krańcowa - mieszkańcy Bronowic dopominają się o szybki remont tych ulic. Obok wymiany asfaltu, miałyby się też pojawić parkingi przy drogach. Mieszkańcy chcą, aby inwestycje ruszyły w przyszłym roku. Tak przynajmniej zakłada obywatelski projekt uchwały w sprawie remontów dróg na Bronowicach. Radni będą debatować nad nim w przyszły czwartek.

- Stan tych dróg jest fatalny. Jezdnie mają ok. 30 lat i przez ten czas nie były na nich prowadzone żadne poważniejsze remonty - wskazywał Andrzej Szyszko, przewodniczący Społecznego Komitetu Mieszkańców.

Pod inicjatywą podpisało się ok. 1040 mieszkańców. To wystarczyło, aby złożyć obywatelski projekt uchwały.

Ul. Pogodna miałaby być wyremontowana na całym odcinku, od Lotniczej do Grabskiego. Wzdłuż ulicy mieszkańcy chcą parkingów.

- Łącznie mogłoby powstać ok. 500 miejsc postojowych. Nie przesądzamy w jakiej technologii miałyby być wykonane, w grę wchodzą np. płyty ażurowe - dodał Szyszko.

Mieszkańcy chcą, aby nowy asfalt pojawił się też na Sowiej (od Puchaczej do Pogodnej), Sokolej, Łabędziej. - Ta ostatnia ulica została bardzo zniszczona przez ciężki sprzęt podczas budowy basenu - uzupełniał Szyszko.

Przy Łabędziej miałyby też powstać parkingi. Podobnie byłoby na osiedlowej uliczce przy bloku Krańcowa 109.

- Przeanalizujemy możliwość uwzględnienia remontów w przyszłorocznym budżecie. W tej chwili jednak jest za wcześnie, aby rozstrzygać ostatecznie o losie tych inwestycji. Musimy pamiętać też o innych dzielnicach, gdzie potrzeby są równie duże, np. na Tatarach - mówiła Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.

- Wystarczy, że rozpoczną się prace związane m.in. z przygotowaniem dokumentacji. Wiemy, że możliwości finansowe miasta są ograniczone. Będziemy zadowoleni, jeśli prace na wszystkich wskazanych ulicach zostaną zrealizowane w ciągu 2-3 lat - stwierdził Szyszko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski