Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Olejnej 7 skarżą się na remont

Małgorzata Szlachetka
- Właściciel przerabia puste mieszkania, a u nas pękają ściany - irytuje się mieszkanka ulicy Olejnej 7
- Właściciel przerabia puste mieszkania, a u nas pękają ściany - irytuje się mieszkanka ulicy Olejnej 7 Małgorzata Genca
Ekipa pracuje, a w naszych mieszkaniach pękają ściany - żalą się.

Pani Anna przy Olejnej 7 mieszka prawie całe życie. Jej rodzice w 1946 roku dostali tu mieszkanie z kwaterunku. Teraz lokatorzy staromiejskiej kamienicy narzekają na trwający remont.

- Właściciel przerabia puste mieszkania, a u nas pękają ściany. Proszę tylko zajrzeć do mojej łazienki, rysy powiększają się z dnia na dzień - irytuje się pani Anna. Wtórują jej dwie sąsiadki i pokazują kilkucentymetrowe szpary w murze nieremontowanej od lat klatki schodowej.

- Boimy się o stan techniczny kamienicy. Czy, jeśli sytuacja zagrozi naszemu życiu, nie powinniśmy dostać innych mieszkań? - pyta pani Anna.

Mieszkańcy kamienicy przy Olejnej interweniują gdzie się da. Apel w tej sprawie wysyłali m.in. do lubelskich posłów. Na 18 maja tego roku datowane jest pismo adresowane do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Odpowiedź miasta dostali 10 czerwca. Można w niej m.in. przeczytać, że kompetentnym organem do stwierdzenia stanu technicznego budynku jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. - Nie jesteśmy stroną w postępowaniu, ponieważ to prywatna kamienica - podkreśla Joanna Bobowska z zespołu prasowego UML.

- Lokatorzy mieliby prawo do lokalu zamiennego, gdyby nadzór wyłączył nieruchomość z użytkowania ze względu na istniejące zagrożenie życia i zdrowia - dodaje Bobowska.

Mieszkańcy Olejnej 7 pod koniec maja zwracali się też do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. To pismo zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. - Zgodnie z kompetencjami - zaznacza Tomasz Szymajda, zastępca wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego w Lublinie.

- Gdyby w tym budynku działo się coś niepokojącego, to bym o tym wiedziała. Więcej będę mogła powiedzieć jutro, bo inspektorzy są w terenie - powiedziała wczoraj Kurierowi Joanna Jać, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Lublinie.
Nie udało nam się wczoraj skontaktować z przedstawicielami właścicieli kamienicy.

- My tylko pełnimy funkcje administracyjne, nie odpowiadamy za remonty - zaznacza Beata Nadulska, prezes spółki ADM Śródmieście.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski