Mieszkania w Lublinie: Zobacz aktualne oferty deweloperów (RAPORT)

oprac. Marcin Jaszak
Materiały inwestora
Udostępnij:
Zgodnie z przewidywaniami, stawki na rynku nieruchomości ani drgną - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym odchylenia średnich cen jednego metra kwadratowego, w relacji miesiąc do miesiąca, wyniosły co najwyżej 2 proc.

Na rynku nieruchomości po Nowym Roku nie skorzystał nikt - sprzedawcy nie zarobili więcej, a nabywcy nie kupili taniej. Ceny w najdroższej Warszawie oscylują nadal w okolicy 7600 zł/mkw. na rynku pierwotnym i 8500 zł/mkw. na rynku wtórnym - wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis otoDom.pl. Stały poziom średnich cen ofertowych mieszkań prosto od deweloperów utrzymuje się we wszystkich miastach objętych badaniem. Nieznaczne wzrosty wystąpiły głównie w Szczecinie (2 proc.), Wrocławiu i Poznaniu (po 1 proc.).

Kilkudziesięciozłotowe spadki zaobserwowano natomiast w Krakowie (57 zł/mkw.) oraz Łodzi (29 zł/mkw.). W styczniu najtaniej było nadal w Szczecinie (4638 zł/mkw.).

Na rynku mieszkań używanych także bez zmian. Zastój cen jest tu widoczny od ponad roku. W relacji miesiąc do miesiąca raptem 1-procentowe podwyżki pojawiły się jedynie w dwóch miastach - Gdańsku i Wrocławiu. Niższe ceny dotyczą natomiast rynku mieszkań z drugiej ręki w Poznaniu (1 proc.).

Najtańsze mieszkania można znaleźć w Łodzi, gdzie średnia ofertowa cena 1 mkw. wynosi 3792 zł/mkw.

IDEA INVEST Sp. z o.o. spółka komandytowa
Lublin, ul. Jana Sawy 2
tel. 81 446 71 00; 667 800 400

Idea Invest zakończyła już inwestycję "Rezydencja Panorama", zlokalizowaną przy ulicy Filaretów 27 w dzielnicy LSM, bezpośrednio nad wąwozem. Budynek został wykończony w wysokim standardzie, prezentuje się naprawdę imponująco. Do dyspozycji mieszkańców są parking podziemny i naziemny, komórki lokatorskie oraz plac zabaw. Budynek jest monitorowany.
Wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. Do sprzedaży pozostały 3 lokale usługowe o pow. 74, 89, 111 mkw. w cenie 5 500 zł za metr kwadratowy. Deweloper rozpoczął właśnie nową inwestycję Kamienica Pod 7 przy ulicy 3 Maja 7. Ciekawostką i niewątpliwą atrakcją tej inwestycji jest jej architektura. Budynek przy ul. 3 Maja będzie posiadał zwartą ale jednocześnie oryginalną formę. Konstrukcja czteropiętrowego budynku oparta na planie odwróconej litery L przykryta będzie częściowo dachem dwuspadowym, kryjącym użytkowe poddasze, z obniżeniem wysokości budynku w formie tarasów z widokiem w stronę Czechowa. Obniżenie to współgra z naturalnym skłonem terenu. Przyziemie budynku przeznaczono na 7 lokali użytkowych o zróżnicowanych powierzchniach od 50 do 140 mkw., posiadających niezależne wejścia. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowano ogółem 42 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach 30-130 mkw., łącznie około 2500 mkw. Budynek powstaje z myślą o ludziach, dla których lokalizacja w śródmieściu jest wygodna i użyteczna. Zaprojektowano lokale o wielkościach od przytulnych garsonier, korzystnych zwłaszcza dla osób, które przybywają do Lublina służbowo, do komfortowych apartamentów z tarasami i wspaniałymi widokami na miasto. Kondygnacje mieszkalne obsługiwane są przez dwie klatki schodowe z umieszczonymi centralnie, przeszklonymi pionami windowymi. Do holi wejściowych wchodzimy z wewnętrznego dziedzińca dostępnego przez charakterystyczną dla śródmieścia formę - prześwit bramowy. Przy jednym z wejść przewidziano miejsce na recepcję wyposażoną w monitoring telewizyjny. Obsługę parkingowa zapewniają dwie kondygnacje garaży podziemnych, które mieszczą 68 miejsc postojowych. Na terenie wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz usytuowano stojaki na rower. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na III kw. 2016 r. Sprzedaż została już rozpoczęta.

Aussie Development
Lublin, ul. Strzeszewskiego 17/U1
tel. 81 441 83 30
kom. 609 25 60 70, 781 50 06 85

Deweloper zrealizował zespół 4 budynków w ścisłym centrum Lublina przy ul. Górnej 10. Łącznie powstało 30 mieszkań.
Trzykondygnacyjne budynki są wyposażone w windy. Mieszkaniom na parterze towarzyszą ogródki. Istnieje możliwość zakupu miejsca parkingowego do każdego mieszkania w garażu podziemnym. W sprzedaży zostały ostatnie wolne mieszkania w promocyjnych cenach.

Firma realizuje inwestycję - "Osiedle Cyprysowa" przy ul. Strzembosza 11. W budynku ulokowanym nad zielonym wąwozem przy ogrodach działkowych można nabyć 2 ostatnie mieszkania o powierzchni 53 i 66 mkw. Jak przekonuje deweloper, atuty tej inwestycji to świetna lokalizacja, nowoczesna architektura, wysoki standard wykończenia oraz wygodne i bezpieczne ogrzewanie z sieci LPEC. Odbiór kluczy już w sierpniu!

Rozpoczęto sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji "Osiedle Cyprysowa II", Ponikwoda ul. Cyprysowa 14. W kameralnym budynku czterokondygnacyjnym znajdować się będzie 16 mieszkań o powierzchni od 47 do 62 mkw. Do każdego mieszkania przynależy pomieszczenie gospodarcze oraz istnieje możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym.

Przedsiębiorstwo Budowlane INKOB
Lublin, ul. Pancerniaków 10
tel. 81 441 03 93

P.B. INKOB oferuje mieszkania o powierzchni od 30 do 67 metrów w ramach inwestycji przy ul. Nowy Świat w Lublinie. W ofercie dostępne są funkcjonalne mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe w cenie od 3850 zł za metr kwadratowy, dodatkowo duże tarasy, garaże. Teren osiedla wraz z wewnętrznym parkingiem i drogami zostanie ogrodzony z bramą wjazdową na pilota.

Firma ma w swojej ofercie również mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 47 i 68 metrów kwadratowych w zrealizowanych już budynkach na os. Borek w Turce. Cena od 3650 złotych metr kwadratowy.

Budom
Lublin, ul. Zemborzycka 112 b
tel. 81 441 72 30

Jeden z najdłużej działających deweloperów na rynku lubelskim. Przedsiębiorstwo powstało w 1987 roku, a budową i sprzedażą mieszkań zajmuje się od roku 1991. Do tej pory za sprawą tego dewelopera powstały osiedle Bazylianówka, Górki, Czuby ul. Orkana oraz osiedle Borek w Turce.

Deweloper realizuje aktualnie inwestycję przy ul. Kryształowej w Lublinie. Docelowo ma tam powstać kompleksowo zagospodarowane osiedle z dziesięcioma budynkami i pełną infrastrukturą. W najnowszym budynku, który zrealizowano na tym osiedlu, deweloper oferuje czteropokojowe, gotowe mieszkania o powierzchni 77 mkw. Ponadto dewelpoer posiada mieszkania w budowie w budynkach numer 5 i 1o powierzchniach od 35 do 77 mkw. z terminem zakończenia inwestycji lipiec 2015 oraz lipiec 2016. Dodatkowo w sprzedaży są miejsca parkingowe oraz garaże. Warte podkreślenia jest to, że są to mieszkania bezczynszowe, a dzielnica jest zalesiona. Dzięki temu unikniemy betonowych placów z dopiero co zsadzonymi drzewkami. Poza tym jest to jedna z "młodszych" dzielnic w mieście. Ceny mieszkań zaczynają się od 4500 zł za mkw.
Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, budynki wykonane są za pomocą najnowszych technologii czyli stropy i ściany monolityczne oraz ceramika, która o niebo przewyższa jakością powszechnie stosowane silikaty.

Budom zakończył także inwestycję przy ul. Onyksowej. W budynku znajdują się 64 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe, o powierzchniach 62-74 mkw. Mieszkania są bezczynszowe. Dodatkowo firma oferuje miejsca postojowe pod budynkiem i miejsca parkingowe na zewnątrz. Dodatkowo, w sąsiedztwie powstały garaże. Ceny brutto, z udziałem w działce, zaczynają się tu od 4500 złotych za metr kwadratowy.

Multidruk, Wiktoryn
ul. Unicka 4
tel. 81 747 15 21

W październiku ubiegłego roku Multidruk ruszył z realizacją zespołu budynków mieszkalnych z lokalami usługowo - handlowymi oraz podziemnymi garażami. Inwestycja mieszkaniowa Wiktoryn powstaje w Lublinie przy ul. Unickiej. Pierwszy jej etap obejmuje 220 mieszkań a docelowo zostaną wybudowane 3 budynki 5-cio i 6-cio kondygnacyjne o łącznej powierzchni 10 676 mkw.

Na początek powstanie budynek nr 2, w którym znajdować się będzie 89 mieszkań 2,3 i 4- pokojowych (o powierzchni: od 34,14 do 76,01 mkw), jako drugi powstanie budynek nr 1 od ulicy Unickiej, w którym znajdować się będzie 66 mieszkań 2,3 i jedno 4-pokojowych (o powierzchni: od 38,00 do 83,27mkw), jako trzeci wybudowany zostanie budynek nr 3, w którym znajdować się będzie 65 mieszkań 2,3 i jedno mieszkanie 4-pokojowe (o powierzchni: od 33,73 do 81,85 mkw).

245 miejsc postojowych w podziemnym garażu. W II etapie zaplanowano budowę 130 mieszkań.

Planowany termin wykonania budynków B1 i B2 - czerwiec 2016 a bud. B3 - wrzesień 2016r.

Klientów tego dewelopera na pewno zainteresuje propozycja, która na lubelskim rynku jest nowością. Postępy prac na budowie możemy śledzić na bieżąco online, dzięki zamontowanym przez inwestora kamerom. Jest to obecnie największa inwestycja deweloperska w Lublinie i jak zapowiada deweloper - bezpieczne osiedle bez ruchu kołowego i parkingów wewnątrz osiedla. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest lokalizacja blisko centrum.

INTERBUD-LUBLIN S.A.
Lublin, ul. Turystyczna 36
tel. 81 745 07 97

Firma obecnie oferuje mieszkania na dwóch osiedlach. Pierwsza inwestycja dewelopera to Osiedle Brzozy III przy ulicy Dunikowskiego. Jak zapewnia deweloper jest to wyjątkowo spokojne miejsce otoczone mnóstwem zieleni. Usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie już wybudowanego Osiedla Brzozy II. Docelowo będą tworzyć je trzy budynki - A, B i C. Na kondygnacji każdego z nich znajduje się garaż wielostanowiskowy, a budynki wyposażone są w windy. Bud. A o łącznej liczbie 55 mieszkań o metrażu od 41 do 72 mkw. będzie oddany w pierwszym kwartale 2015 roku. W IV kwartale 2015 roku będzie oddany budynek B, gdzie Interbud ma do zaoferowania 52 mieszkania o powierzchni od 41 do 72 mkw. Natomiast w drugiej połowie roku 2016 planowane jest zakończenie budowy bud. C o powierzchni od 39 do 88 mkw., gdzie łącznie w ofercie dostępnych będzie 65 mieszkań. W pobliżu osiedla zlokalizowane są żłobek, przedszkola, szkoły, szpital i przychodnie, apteki, sklepy, liczne punkty usługowe oraz przystanki komunikacji miejskiej. Ceny wahają się między 4500 zł/mkw a 4700 zł/mkw.
Deweloper oferuje również mieszkania na osiedlu Nowy Felin. Nowy Felin to zespół dwóch czterokondygnacyjnych budynków o atrakcyjnej architekturze wraz z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną, instalacjami, niezbędnymi urządzeniami i zagospodarowaniem terenu użyteczności wspólnej, mieszkania na parterze posiadają dodatkowe ogródki.

Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Urbanowicza w Lublinie. Obecnie zrealizowane zostały 2 budynki, na co składa się 86 przestronnych, rozkładowych lokali mieszkalnych o powierzchni od 47 do 67 mkw. Oddanie budynków nr 4 i 5 do użytkowania planowane jest w I kwartale tego roku. Budynek nr 3 zostanie oddany w połowie roku 2015. Powstaną tam 24 mieszkania. Infrastruktura zewnętrzna zostanie zrealizowana najpóźniej na wiosnę. Docelowo osiedle Nowy Felin będzie liczyło 9 budynków.

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "AZS"
20-802 Lublin, ul. Kolorowa 26/47
www.sm-azs.lublin.pl
tel. 605-760-288, 607-202-399

Deweloper oferuje gotowe domy przy ulicy Otella w Lublinie. Ceny zaczynają się tu już od 3730,40zł/m2 brutto. Powierzchnia łączna domu to 162,58 mkw. (w skład której wchodzi: kuchnia, salon (32 mkw.), 3 pokoje, 2 łazienki, garaż, piwnica, kotłownia, przedsionek, komunikacja i klatka schodowa), każde mieszkanie posiada 2 balkony oraz taras naziemny -wyjście z dużego pokoju. Domy stoją na działkach o o powierzchniach od 565,50 mkw do 866 mkw. Działki są kompletnie uzbrojone, woda sieciowa, prąd, gaz, kanalizacja miejska. Wykończenie to tak zwany stan deweloperski, do własnego wykończenia Lokalizacja - osiedle domów jednorodzinnych przy ulicy Powstania Styczniowego (okolice szpitala na Kraśnickiej).

LUK Jacek Wysokiński
Lublin, ul. I Armii Wojska Polskiego 2
tel. 81 532 34 11

Firma LUK oferuje mieszkania w dwóch czteropiętrowych budynkach wielorodzinnych z windą i garażem podziemnym przy ulicy Gęsiej. Dostępne są mieszkania o powierzchni od 27,47 do 81,98 mkw. Termin realizacji inwestycji wrzesień 2015. Firma sprzedaje też apartamenty przy ul. Leszczyńskiego 15 - śródmieście Lublina.

Budynek został oddany do użytkowania w styczniu tego roku. Ceny od 5999 zł/mkw oraz budynek biurowy o czterech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej w cenie 5 000 zł mkw netto. Dla klientów ceniących prywatność i możliwość zamieszkania od zaraz deweloper oferuje gotowy segment o powierzchni 149,3 mkw. z dwoma garażami na osiedlu Szerokie. Cena 3684 zł/mkw. Deweloper proponuje również lokale usługowe przy ul. Wapowskiego w cenie 3796 zł/mkw netto.

UOKiK i Inspekcja Handlowa będą monitorować ceny w sklepach.

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
moskits
Wystarczy zerknąć na JARTOM - kiedy mieliśmy do dyspozycji w Polsce aż takie okazje do przejęcia? Hala w Bieruniu jest gotowa pod działalność, w zasadzie perfekcyjnie dopasowana. Pytanie - jak długo coś takiego może się utrzymywać?
ś
ślepy
Czyżby przestawały się sprzedawać, że naganiacze docierają na forum dla frustratów?
Ż
Żart
Mam zapłacić żeby przeczytać reklamówkę deweloperów?? Kogoś pogrzało ...
A
Anna
Zgadzam sie z przedmówcą budują do tego fatalnie ,bloki brzydkie jak 20 lat temu ..
a
anna
Tak wogóle to nie wiem dlaczego Lublin ma tak wysokie stawki ,deweloperzy po za nie licznymi budują strasznie brzydko bloki jak w komunie 5,2 za metr,w okolicach warszawy buduja juz taniej i dają ludziom radość z mieszakania ,Lublin nie ma nic zero atrakcji asfalt ,drogi jak na Ukrainie ,zamiast buddowac wysokie budynki zrobić z Lublina mały Dubaj ,to widzę że budują po najniższej linii oporu trochę drewienka rzucą na fasady i siłownie i juz wielki vip haus ale od razu cena pod 5,9za metr,szaro ponuro ,brudno,
d
dojazdy
jak działka i dom są poza zasięgiem mpk to człowiek zmienia się w szofera dla dzieci a czasem dla całej rodziny
S
Szeptun Puntur
Jak masz własną działkę, to owszem powinno dać radę wybudować dom i może nawet jakieś podstawowe wyposażenie zakupić (w cenie mieszkania). Ale bez działki nie ma szans.

To czego pod uwagę nie biorą marzący od domku to:
- owszem nie płacisz czynszu, ale koszty mediów wzrastają: szczególnie ogrzewanie (gaz, olej) oraz prąd
- w mieszkaniu masz kilka okien, w domu każdy chce ich jak najwięcej i później zapieprzasz wokół domu z płynem i szmatką, żeby to umyć
- za zieleń i działkę odpowiadasz ty sam, wszelkie prace ogrodnicze na Twoich barkach
- nie ma funduszu remontowego, więc jak coś się zepsuje to masz pilny duży wydatek
- odśnieżanie - nikt nie zrobi tego za Ciebie
- w nagłej sytuacji mieszanie łatwiej sprzedać
- często dom projektujemy pod rodzinę: pokoje dla dzieci itp, a potem dziecko wyjeżdża na studia i nie chce z nami mieszkać, a pokój stoi pusty i zmienia się w graciarnię
- płacisz podatek od całej działki i całej powierzchni domu
- jak chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu to palisz węglem, ale wtedy zostajesz pełnoetatowym palaczem wiecznie umazanym w pyle węglowym i popiele

Krótko mówiąc mieszkając w domu zmieniasz się w administrację, sprzątaczkę, ogrodnika, złotą rączkę, ciecia od wszystkiego i palacza węglowego. Naprawdę zostaje mało czasu na życie, bo dom ciągle generuje coś do roboty.

Osobiście wolę mieszkanie, typowe M3 z garażem. Płacisz czynsz i masz w tyłku całą robotę (wyręcza Cię administracja), miejska sieć ciepłownicza grzeje, a Ty masz czas dla siebie.

Według mnie kuchnia, salon, pokój rodziców, pokój dzieci, piwnica i garaż wystarczą do życia. Ewentualnie jak ktoś potrzebuje to najwyżej jeden pokój więcej np. dla babci lub starszego dziecka.
m
mowa trawo
Specjalista przez neta sie znalazł. Kupuj grunt, zakładaj firmę i buduj za takie pieniądze. Koncesji i zewoleń nie ma, na co czekasz? Rynek jest otwarty dla każdego co cię powstrzymuje g***** leszczu? Jak to takie proste to dlaczego jeszcze tego nie zrobiles? Przyjdź na jakieś targi budowlane to pogadamy o tym jak wyglada w praktyce to "trochę roboty papierkowej... " czyli użeranie się miesiącami o każde g*****e uzgodnienie. Założę się że taki wymowny tylko przez neta jesteś cwaniaczku z Nałkowskich a twarzą w twarz ci od razu rura mieknie. Nazwij mnie naganiaczem prosto w twarz to pogadamy.
t
tylko prawda
NIKT JUŻ W TE KŁAMSTWA NIE WIERZY, ŁĄCZNIE Z TYMI, KTÓRE SĄ TUTAJ ZAWARTE.

KOSZT WYBUDOWANIA 1m2 TYPOWEGO BLOKU MIESZKALNEGO W LUBLINIE TO 2500-2800zł.
+DZIAŁKA (oprócz Centrum), +PROJEKT, +MAŁA INFRASTRUKTURA +TROCHĘ PAPIERKOWEJ ROBOTY +PRZYZWOITA MARŻA NA POZIOMIE 10-15% i SPOKOJNIE MOŻNA SPRZEDAWAĆ TYPOWE 50m2 MIESZKANIA PO 3800-3900zł/m2 (mniejsze nieco drożej, większe nieco taniej, dodatkowo w rozróżnieniu cenowym na piętra)

A 3800-3900zł/m2 TO WCALE NIE JEST TANIO! W LUBLINIE MIEŚCIE O TAK NISKICH ZAROBKACH!

KAŻDA CENA GRUBO POWYŻEJ 3900zł/m2 TO NABIJANIE KIESZENI DEWELOPERA, A PRZY ZAKUPIE NA KREDYT NABIJANIE PROWIZJI SPRZEDAWCY KREDYTU! NIC WIĘCEJ!

BYŁ CZAS, ŻE POPYT (napędzony tanim kredytem) PRZEWYŻSZAŁ PODAŻ (mieszkań w odróżnieniu od samochodów nie da się ściągnąć w dowolnej ilości np. z zagranicy) I CENY ROSŁY, TERAZ JEST CZAS, ŻE PODAŻ PRZEWYŻSZA POPYT I CENY WCIĄŻ BĘDĄ SPADAĆ, AŻ DO POZIOMU AKCEPTOWALNEGO PRZEZ RYNEK. A POZIOM TEN WYZNACZA POZIOM PŁAC!
a
agata
coraz trudniej o wkład własny, a z roku na rok będzie gorzej... zawsze można skorzystać z pomocy jakiegoś doradcy finansowego www.ahipoteka.pl
c
centuś
skoro deweloperka faszeruje was kasą to za co płacić mamy :-{
L
LUBLINIANKA
Na Zycie Nie Starcza Od Wyplaty Do Wyplaty A O Mieszkaniu I Kredycie Juz Dawno Zapomnialam... Mysle Jak Wyjechac Z Pl Tylko Brakuje Punktu Zaczepienia
t
tylko trawa
."tylko prawda" chce sam kupić mieszkanie pod wynajem i liczy na spadek cen wywołany tym że będzie innych zniechęcać do zakupu. Kiedyś się sam do tego przyznał na forum bankier pl. Od kilku lat pisze to samo na wszystkich forach wywrzaskując te swoje teorie wielką literą. Zapowiadał, że nie będzie kontynuacji programu "Rodzina na swoim" bo rząd nie ma pieniędzy - jest program a nawet go poszerzają. Zapowiadał, że w Lublinie będzie można kupować mieszkania za grosze od bankutujących frankowców - okazało się, że w Lublinie prawie nie ma frankowców. Zapowiadał spadek cen w Lublinie do 2 tys za m2 już z 5 lat temu - nadal sensowniejsze mieszkania schodzą ok 4,5 tys za m2.

Nie traktujcie poważnie tego typa. Naprawdę nie warto.
b
bart
Nie wierzcie ŻADNYM analitykom typu : Home Broker, Open Finance, OtoDom, Bankier czy innym.
Żeby cokolwiek podrożało w Lublinie to muszą być spełnione takie warunki :
1. Deweloperzy i spółdzielnie mają zakaz budowania mieszkań
2. Ludność Lublina wzrasta
3. Pensje Lubelaków wzrastają na potęgę
4. Kredyty hipoteczne są udzielane każdemu i na 100 % wartości "M"
..................
A te warunki nigdy nie zostaną spełnione.
GAME OVER, paskarze.
d
dd
W pełnej wersji tego artykułu w ogólnopolskim wydaniu napisane było, że w Lublinie ceny spadły najbardziej w Polsce
Dodaj ogłoszenie