Mieszkaniec Chełma stracił ponad 30 tys. zł przez jeden SMS. Policja ostrzega przed oszustami

REDZaktualizowano 
Unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Odpowiedział na SMS i stracił ponad 30 tys. zł. Tak w dużym skrócie można oddać to, co przytrafiło się 43-letniemu mieszkańcowi Chełma. Policja apeluje o ostrożność i czujność.

43-letni mieszkaniec Chełma poinformował o oszustwie w sobotę (7 lipca). Z jego relacji wynika, że na telefon komórkowy otrzymał SMS z żądaniem zapłaty kwoty 0,76 zł z tytułu dopłaty do przesyłki.

- Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link przekazał na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tysięcy zł - informuje Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Funkcjonariusze wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów. Jednocześnie apelują o ostrożność.

- Pamiętajmy, że nieuczciwe osoby stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tego typu SMS-y zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Zanim podejmiemy działanie upewnijmy się czy wiadomość jest prawdziwa sprawdzając wskazane linki i strony internetowe - przypomina Czyż.

ZOBACZ TEŻ:

Najlepszy policjant ruchu drogowego w woj. lubelskim 2019. A...

polecane: FLESZ: Chaos podczas rekrutacji. Tysiące uczniów bez miejsc w szkołach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Pozdrawiam głąba który to pisał. Jak już to CHEŁMNA a jeżeli chodzi o kolesia to jest proste skoro ma mózg i potrafi myśleć to jeżeli nie zamawiał paczkito jak dla mnie ale od razu by wydało się to podejrzane

D
Dd

Zasada, przez linki w sms i mailach nigdy się nie wchodzimy na konto, trzeba trochę pomyśleć, większość ludzi o tym wie ale banki przy zakładaniu kont z dostępem przez internet nie informują klientów o takich zasadach

E
Elka
2019-07-07T18:38:04 02:00, programista C#:

Frajerów się goli z kasy

2019-07-08T10:29:10 02:00, Veni:

P.....j się w ten pusty cymbał. Różni są ludzie młocie.

Chyba podli ludzie zamiast uczciwie zarabiać na swoje potrzeby w bandycki sposób okradają zwykłych ludzi. To chciałeś powiedzieć. Chyba że jesteś jednym z nich?

A
Annaaa

Chyba coś słabo z zabezpieczeniami w bankach.

W
Wrocławianka
2019-07-07T11:14:32 02:00, Gość:

I co nasze nieudolne służby nie mogą namierzyć nadawcy SMSa czy właściciela konta ??? Państwo teoretyczne.

2019-07-07T17:01:45 02:00, Gość:

A co ma do tego Państwo sbeku z obciętą emeryturką ? Atakuj operatora lub zablokuj numer

2019-07-08T15:30:09 02:00, Wojtek:

Ma. Facet stracil 30 tys. To jest przestepstwo sciganie z urzedu wiec adresat takiej wiadomosci powinien zostac zlapany i opowiedziec za to. Co ma operator sieci do wysylania smsow. Tresci nie sa filtrowane

2019-07-08T16:47:11 02:00, Gość:

choćby i stracił milion, to nie będzie przestępstwo ścigane z urzędu.

Państwo teoretyczne to było za PO ,aferki VAT i inne przekręty teraz nareszcie tym się zajął Rząd i ściga złodziei

G
Gość
2019-07-07T11:14:32 02:00, Gość:

I co nasze nieudolne służby nie mogą namierzyć nadawcy SMSa czy właściciela konta ??? Państwo teoretyczne.

2019-07-07T17:01:45 02:00, Gość:

A co ma do tego Państwo sbeku z obciętą emeryturką ? Atakuj operatora lub zablokuj numer

2019-07-08T15:30:09 02:00, Wojtek:

Ma. Facet stracil 30 tys. To jest przestepstwo sciganie z urzedu wiec adresat takiej wiadomosci powinien zostac zlapany i opowiedziec za to. Co ma operator sieci do wysylania smsow. Tresci nie sa filtrowane

choćby i stracił milion, to nie będzie przestępstwo ścigane z urzędu.

W
Wojtek
2019-07-07T11:14:32 02:00, Gość:

I co nasze nieudolne służby nie mogą namierzyć nadawcy SMSa czy właściciela konta ??? Państwo teoretyczne.

2019-07-07T17:01:45 02:00, Gość:

A co ma do tego Państwo sbeku z obciętą emeryturką ? Atakuj operatora lub zablokuj numer

Ma. Facet stracil 30 tys. To jest przestepstwo sciganie z urzedu wiec adresat takiej wiadomosci powinien zostac zlapany i opowiedziec za to. Co ma operator sieci do wysylania smsow. Tresci nie sa filtrowane

G
Gość
2019-07-07T17:45:20 02:00, Gienek:

Tytułem poinformowania o co chodzi... to tzw. przelew uprawniający na podstawie którego Przestępca zakłada na Ciebie Konto i bierze Kredyt....Potem Ty Kredyt spłacasz....Bo samym SMSem tyle byś nie stracił.

Nie ma już zakładania kont poprzez autoryzację przelewem.

C
Cro111

Nie wiem jak u was ale w tym roku 7 lipca była to niedziela ( autor artykułu chyba nie bardzo orientuje się jaki jest dzień tygodnia)

V
Veni
2019-07-07T18:38:04 02:00, programista C#:

Frajerów się goli z kasy

P.....j się w ten pusty cymbał. Różni są ludzie młocie.

A
As
2019-07-07T11:14:32 02:00, Gość:

I co nasze nieudolne służby nie mogą namierzyć nadawcy SMSa czy właściciela konta ??? Państwo teoretyczne.

2019-07-07T17:01:45 02:00, Gość:

A co ma do tego Państwo sbeku z obciętą emeryturką ? Atakuj operatora lub zablokuj numer

A co operator zrobi? Może zablokować wszystkie smsy, bo ten co do jelenia przyszedł to nawet nie był SMS premium tylko zwykły z fikcyjnym linkiem.. wszedł na zhakowana stronę podał dane i go oczyścili złodzieje.

Trzeba uważać tak jak na kieszonkowców tak samo w necie.

p
programista C#

Frajerów się goli z kasy

G
Gienek
2019-07-07T11:14:32 02:00, Gość:

I co nasze nieudolne służby nie mogą namierzyć nadawcy SMSa czy właściciela konta ??? Państwo teoretyczne.

2019-07-07T17:01:45 02:00, Gość:

A co ma do tego Państwo sbeku z obciętą emeryturką ? Atakuj operatora lub zablokuj numer

Zwykle właścicielem SIM jest jakiś bezdomny co za Flaszkę idzie do Operatora i wyrabia Kartę którą wręcza przestępcy....albo karta SIM z Czech gdzie są na starych zasadach....tak więc Służby mogą i namierzają ale co po bezdomnym???

G
Gienek

Tytułem poinformowania o co chodzi... to tzw. przelew uprawniający na podstawie którego Przestępca zakłada na Ciebie Konto i bierze Kredyt....Potem Ty Kredyt spłacasz....Bo samym SMSem tyle byś nie stracił.

G
Gość

"43-letni mieszkaniec Chełma poinformował o oszustwie w sobotę (7 lipca)". A który dzisiaj jest?

Dodaj ogłoszenie