Mikołajki w Lublinie. Sprawdź, gdzie spotkasz Świętego...

  Mikołajki w Lublinie. Sprawdź, gdzie spotkasz Świętego Mikołaja w czwartek. Będzie słodko i muzycznie

  Zdjęcie autora materiału

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Mikołajki w Lublinie. Sprawdź, gdzie spotkasz Świętego Mikołaja w czwartek. Będzie słodko i muzycznie

  ©Małgorzata Genca

  Zdjęcie z Mikołajem będzie można sobie zrobić na przykład w galerii handlowej czy autobusie.
  Mikołajki w Lublinie. Sprawdź, gdzie spotkasz Świętego Mikołaja w czwartek. Będzie słodko i muzycznie

  ©Małgorzata Genca

  Święty Mikołaj odwiedzi w czwartek m.in. galerie handlowe. W Tarasach Zamkowych pojawi się od godz. 11. Dzieci będą mogły z nim porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz ozdobić bombki i ciasteczka podczas świątecznych warsztatów.

  Natomiast Mikołajki w Atrium Felicity zapowiadają się wyjątkowo słodko. Od czwartku zagości z tej okazji prawdziwa Fabryka Czekolady!

  Maluchy będą mogły nie tylko skosztować czekoladowych smakołyków, ale i samodzielnie je przygotować.

  Centrum Spotkania Kultur organizuje 6 i 7 grudnia kreatywne warsztaty. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mogą wziąć udział np. w zajęciach z tworzenia świątecznych dekoracji czy kartek oraz ozdób choinkowych.

  Przewidziane są także zajęcia z muzycznej podróży po różnych krajach oraz warsztaty umuzykalniające z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych, układów choreograficznych oraz instrumentu klawiszowego. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych.

  Po raz pierwszy odbędzie się w tym roku Lubelski Festiwal Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 w SP nr 30 przy ul. Nałkowskich. Zaś o godz. 16 ruszy Mikołajkowy Turniej Szachowy w Domu Kultury "Pod Akacją".

  Na Zoomikołajki zaprasza natomiast lubelskie schronisko.

  - Oprócz edukacji zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne, ubieranie choinki i kolędowanie, które poprowadzi Dariusz Tokarzewski - zachęca Dorota Okrasa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

  Jak co roku Mikołajów będzie można spotkać w komunikacji miejskiej. Oprócz kierowców autobusów i trolejbusów w tę rolę po raz pierwszy wcielą się także kontrolerzy. Niestety, nie oznacza to, że upiecze się nam przejazd bez ważnego biletu. Pasażerowie mogą liczyć za to na coś słodkiego.

  - Pasażerowie z ważnym biletem otrzymają drobne upominki i cukierki. Z kolei dla najmłodszych, specjalnie na tę okazję, przygotowaliśmy nową edycję książeczek edukacyjnych „Kolorowa podróż po Lublinie” - dodaje rzeczniczka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Zobacz też: Jak taniej kupić prezenty?
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może by wczesniej??

  Mia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Szkoda, że tych ogłoszeń mikołajkowych nie wrzuciliście w niedzielę.... Kpiny sobie z ludzi redakcja robi. Dla kogo te ogłoszenia są?? Bo jeśli dla rodziców to raczej powinny się pojawić dużo...rozwiń całość

  Szkoda, że tych ogłoszeń mikołajkowych nie wrzuciliście w niedzielę.... Kpiny sobie z ludzi redakcja robi. Dla kogo te ogłoszenia są?? Bo jeśli dla rodziców to raczej powinny się pojawić dużo wcześniej, żeby zdążyć sobie coś zaplanować z dzieckiem lub porezerwować terminy na warsztaty a nie wrzucacie ogłoszenia 5 grudnia, co się będzie działo 6 grudnia. Myślcie ludzie trochę!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo