MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miliony na wsparcie dla firm z regionu. LAWP apeluje do przedsiębiorców o codzienne monitorowanie systemu

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Małgorzata Genca
Trwa ocena wniosków od firm ubiegających się o 74 miliony złotych na walkę ze skutkami pandemii. „Weryfikacja i ocena wniosków odbywa się sukcesywnie, każdego dnia” - informuje LAWP. I podkreśla, że przedsiębiorcy powinni codziennie sprawdzać system. Ci oczekują na spotkanie z marszałkiem.

W Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości trwa weryfikacja i ocena wniosków o wsparcie finansowe dla mikro i małych firm dotkniętych pandemią koronawirusa. W przypadku konieczności złożenia wyjaśnień, uzupełnień lub poprawek wnioskodawca będzie miał trzy dni robocze, licząc od dnia następnego po dniu wysłania wezwania, na dokonanie zmian. Wszystkie informacje na ten temat przedsiębiorcy mają dostawać za pośrednictwem systemu informatycznego.

„Prosimy o codzienne sprawdzanie przychodzących wiadomości w systemie LSI2014” - czytamy na stronie LAWP.

Po pozytywnej weryfikacji warunków i ocenie wniosku LAWP będzie zapraszać wnioskodawców do podpisania umów o dofinansowanie. O terminie przedsiębiorca ma zostać poinformowany za pośrednictwem strony LSI2014. Podpisanie pierwszych umów planowane jest na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Przedsiębiorcy skarżą się

To był już drugi nabór wniosków o wsparcie z RPO dla mikro i małych firm. Z powodu nieprawidłowości Urząd Marszałkowski zadecydował o unieważnieniu pierwszego naboru. To wywołało niezadowolenie części przedsiębiorców, którzy domagają się unieważnienia konkursu i rozpisania nowego na innych zasadach.

W środę ma zapaść decyzja o zorganizowaniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z udziałem marszałka, przedstawicieli przedsiębiorców i pracowników. O przygotowanie takiego spotkania zaapelowały organizacje zrzeszające pracodawców.

- Jeszcze możemy w sposób cywilizowany to rozwiązać – powiedział po ostatnim spotkaniu z wicemarszałkiem Dariusz Jodłowski, szef Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”.

Anulowania drugiego naboru i, ewentualnie, wypłaty odszkodowania oczekują natomiast klienci adwokata Karola Pereta. Kancelaria zbiera materiał dowodowy dotyczący konkursu w LAWP. Dokumentacja ma być podstawą do zawiadomienia organów ścigania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski