Minister Brudziński w Nadbużańskim Oddziale Straży...

  Minister Brudziński w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie (ZDJĘCIA)

  Jolanta Masiewicz

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Minister Brudziński w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie (ZDJĘCIA)
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Jolanta Masiewicz

  Podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale SG, minister Joachim Brudziński podsumował trzy lata pracy MSWiA i służb podległych – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa. Przekazał również 120 nowych pojazdów służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.


  - Jest to dla mnie wyjątkowa satysfakcja, że właśnie tu w Chełmie na zewnętrznej granicy wschodniej Polski i zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, której lojalnym i sprawdzonym członkiem jest Polska, UE w której jesteśmy i chcę to mocno podkreślić - tutaj w Chełmie - w której chcemy być, mogę dokonać podsumowania trzech lat pracy MSWiA oraz służb podległych.
  Wśród naszych priorytetów była praca poświęcona zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa Polaków. Podjęte działania przynoszą dobre efekty - powiedział Joachim Brudziński minister spraw wewnętrznych i administracji w środę podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie.

  Zobacz galerię

  Minister Brudziński podkreślił, że wprowadzone rozwiązania przynoszą dobre efekty, o czym świadczą wysokie wskaźniki społecznego poczucia bezpieczeństwa.

  - Według badań - 86 proc. obywateli czuje się w Polsce bezpiecznie, a 93 proc. ocenia swoje miejsce zamieszkania i okolicę jako bezpieczne i spokojne. 74 proc. ankietowanych dobrze ocenia działalność policji i jest to najwyższa ocena od 1990 r. - podkreślił minister Brudziński.

  Minister Brudziński mówił również o programie modernizacji służb mundurowych - według którego do końca 2020 r., do policji, straży granicznej, PSP i BOR trafi ponad 9 mld zł .

  Jest to jeden z priorytetowych projektów realizowanych przez rząd. Obejmuje on inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia, a także wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.

  W ramach tego programu zakupiono i przekazano właśnie w środę 120 nowoczesnych samochodów służbowych dla Straży Granicznej.

  Do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazano 20 szt. Opel Astra, 4 szt. Toyota Land Cruiser, 4 szt. Ford Ranger.

  Pozostałe pojazdy otrzymały: Morski Oddział SG, Warmińsko - Mazurski Oddział SG, Podhalański Oddział SG oraz Bieszczadzki Oddział SG. Będą też kolejne pojazdy, które otrzyma Straż Graniczna.

  Minister Brudziński podkreślił także, że działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa to także nowy model współpracy funkcjonariuszy ze społeczeństwem, oparty na otwartej komunikacji i bliższym kontakcie. Przejawem tego jest odtwarzanie posterunków policji, zlikwidowanych w poprzednich latach.

  - Nasi poprzednicy zlikwidowali ponad czterysta posterunków policji w całej Polsce. Skazali tym samym Polaków na to, że w sytuacji zagrożenia musieli czekać na przyjazd patrolu policji z sąsiedniej miejscowości. Odwróciliśmy to niepokojące zjawisko. W ostatnich trzech latach odtworzonych zostało ponad 90 posterunków policji i ten proces będzie kontynuowany - powiedział minister Brudziński.

  Ministrowi towarzyszył m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Szef MSWiA spotkał się również z funkcjonariuszami Straży Granicznej i podziękował im za ofiarną i bardzo dobrą służbę, która wysoko została oceniona również w Luksemburgu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Minister

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Po papieroski dla warszawki przyjechał prosto do magazynu.....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Minister z przeszłością

  Borubar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Jojo, kiedy oddasz adidasy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  twitter...

  roskos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Proponuję przejrzeć twitter tego pana i zobaczyć jakie głupoty wypisuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  „Resist Kaczynski in Poland”, czyli „Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu w Polsce”, to hasło pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa, założyciela zespołu Pink Floyd, w Mexico City.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kto to?

  jnp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Roger Waters - muzyk wspaniały. Ale jako człowiek już niekoniecznie. Czy Roger Waters kiedykolwiek skrytykował Putina? Podpowiem: nigdy. Zdjęcia sobie z Władimirem robił. Ot autorytet.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wstyd

  like (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  niestety większość celebrytów to bezmyślne stwory. coś jak lemingi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  tylko niech minister nie zapomni, że "źle opłacany pracownik nie ma motywacji do pracy", bo w budżetówce to teraz modne, żeby pracownicy pracowali za miskę ryżu


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  tu nie chodzi o dyrektorów czy kierowników bo ci maja się bardzo dobrze, tu chodzi o wynagradzanie szarych pracowników tzw. "parobków" w czasach kapitalizmu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba. Lublin pożegnał klikona

  Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba. Lublin pożegnał klikona

  Remont ul. Grygowej na finiszu. Zobacz nowe wiadukty

  Remont ul. Grygowej na finiszu. Zobacz nowe wiadukty

  Tragiczny wypadek Polaków z okolic Hrubieszowa w Holandii

  Tragiczny wypadek Polaków z okolic Hrubieszowa w Holandii