Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych. Na pożegnanie najlepszy mecz Polek. Czarnogóra wyraźnie pokonana [ZDJĘCIA]

Materiał Partnera PGNiG
W swoim ostatnim meczu na rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostwach świata piłkarek ręcznych, Polska pokonała w Granollers Czarnogórę 33:28. Biało-Czerwone zajęły 15. miejsce w mundialu.

Polska - Czarnogóra 33:28 (16:9)
Polska: Płaczek (12/33 = 36 %), Maliczkiewicz (1/7 = 14 %) – Płomińska 2, Kobylińska 1, Balsam 5 (3), Gęga, Matuszczyk 4, Górna, Rosiak 7, Nosek 3, Niewiadomska 1 (1), Szarawaga, Achruk, Roszak 6 (1), Nocuń 4.

Czarnogóra: Rajcić (2/9 = 22 %), Nenezić (0/6 = 0 %), Babović (3/23 = 13 %) – Radicević, Pletikosić 1, Mugosa, Ujkić 4, Asanin 1, Malović 5, Corović 3, Premović 1, Brnović 6, Ramusović, Pavicević 4, Grbić 3, Vukcević.

Karne. Polska: 5/5. Czarnogóra: 0/1.

Kary. Polska: 6 minut (Gęga 4, Roszak 2). Czarnogóra: 4 minuty (Grbić, Malović po 2).

Sędziowały: Maria Ines Paolantoni, Mariana Garcia (Argentyna).

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3 (‘11), 5:5, 6:5, 6:6 (‘15), 13:6 (‘25), 13:7, 14:7, 14:8, 15:8, 15:9, 16:9 – 17:9, 17:10, 20:10 (‘36), 20:12, 22:12, 22:14, 23:14, 23:15, 24:15, 24:17, 26:17, 26:20 (‘49), 27:20, 27:21, 28:21, 28:22, 29:22, 29:23, 30:23, 30:24, 31:24, 31:25, 32:25, 32:26, 32:27, 33:27, 33:28.

Na pożegnanie z mundialem Polki rozegrały swój najlepszy mecz w turnieju, wyraźnie pokonując wyżej notowane, ale na tych mistrzostwach słabo spisujące się Czarnogórki. Nasz zespół w poniedziałkowym meczu wreszcie ujawnił swój pełny potencjał, unikając przestojów, a momentami grając na bardzo wysokim poziomie, szczególnie w pierwszej połowie.

W pierwszej fazie spotkania trener Arne Senstad postawił na tercet rozgrywających, który sprawdził się w poprzednim, wygranym 27:26 spotkaniu ze Słowenią – na środku grała Romana Roszak, na skrajnych rozegraniach Kinga Achruk i Monika Kobylińska. Początek spotkania to dość nieskładna i pełna błędów w ataku gra z obu stron. Trwało to mniej więcej przez kwadrans. Od remisu 6:6 w 15 minucie Polki nie dały sobie rzucić gola przez dziesięć minut i w 25 minucie odjechały zespołowi z Bałkanów na 13:7. Dobrze grała polska defensywa, a jej sporadyczne błędy naprawiała świetnie spisująca się w bramce Adrianna Płaczek, która w pierwszej połowie broniła z aż 47-procentową skutecznością. Świetnie nasze zawodniczki rozwiązywały atak pozycyjny, w ich grze była szybkość, pomysł, precyzja i skuteczność. Bardzo dobre w naszym ataku spisywały się Roszak i Aleksandra Rosiak. Biało-Czerwone sprawiały zagrożenie z każdej pozycji, co bardzo utrudniało grę obronie wicemistrzyń olimpijskich z 2012 roku. W efekcie do przerwy nasz zespół wyraźnie prowadził.

Po niej Biało-Czerwone jeszcze przez kilka minut podkręcały wynik, w 36 minucie prowadziły już różnicą dziesięciu trafień (20:10) i to najwyraźniej je zdekoncentrowało, bo do tego momentu zaczęły popełniać więcej prostych błędów w rozegraniu piłki i były mniej skuteczne. I mimo że rywalki zaczęły zmniejszać straty, to rezultat cały czas był pod naszą kontrolą.

Polki już po pierwszym meczu drugiej rundy grupowej straciły szanse na awans do ćwierćfinału. Z naszej grupy zagrają w nim Francuzki i Rosjanki. Polski zespół zajął w grupie I czwarte miejsce, a w całych mistrzostwach 15.