Mistrzynie Polski okazały się za mocne dla koszykarek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin

materiały klubowe
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w sobotę na wyjeździe z zespołem CCC Polkowice 59:69 w meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. To druga porażka podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka w tym sezonie. Najskuteczniejsza w lubelskiej ekipie była Amerykanka Alexis Peterson, która zdobyła 20 pkt.

Początek sobotniej potyczki był niezwykle wyrównany, a mistrzynie Polski po pięciu minutach gry prowadziły 9:8. Kolejne pięć minut pierwszej kwarty należały do polkowiczanek, które ostatecznie wygrały premierową odsłonę 17:12. Lublinianki nie poddawały się jednak i w 13. minucie po akcji dwa plus jeden Serbki Jovany Popović zbliżyły się do gospodyń na jeden punkt (20:21). Po kolejnych czterech minutach gry CCC ponownie miało pięć oczek przewagi (29:24), a przed zejściem na przerwę gospodynie zwiększyły prowadzenie do 7 pkt. (36:29). Wynik pierwszej połowy jednym, celnym rzutem osobistym ustaliła Greczynka Artemis Spanou.

Po zmianie stron miejscowe szybko odskoczyły na 39:29, ale wówczas rzutami za dwa i trzy punkty popisała się Amerykanka Alexis Peterson i Pszczółka przegrywała już tylko 34:39. Mistrzynie kraju nie pozwalały jednak lubliniankom na doprowadzenie choćby do remisu w trzeciej kwarcie, mając cały czas dość bezpieczną przewagę. Przed decydującą odsłoną polkowiczanki prowadziły 49:42.

W czwartej kwarcie, w 32. minucie CCC prowadziło już 54:42. Gospodynie chyba za bardzo uwierzyły w wygraną, bowiem team trenera Krzysztofa Szewczyka zanotował od tego czasu serię 10:0, zmniejszając praktycznie straty (52:54). W tym okresie celnymi rzutami dla Pszczółki popisywał się duet Popović-Peterson. Na cztery minuty przed końcem potyczki po rzucie Niemki Amy Degbeon akademiczki doprowadziły do remisu po 56. Siedem oczek z rzędu rzuciły tym razem miejscowe i ponownie uzyskały dość bezpieczną przewagę (63:56), zwłaszcza, że zegar w polkowickiej hali pokazywał już tylko 2,5 minuty do końca meczu. Mistrzynie Polski nie dały już sobie odebrać zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 69:59.

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 69:59 (17:12, 19:17, 13:13, 20:17)
CCC: Filip 21, Stallworth 12, Conde 11, Spanou 11, Robinson 7, Gajda 4, Bojović. Trener: Maroś Kovačik
Pszczółka: Peterson 20, Popović 14, Labuckienė 13, Szott-Hejmej 7, Degbeon 5, Trzeciak, Adamowicz, Pawłowska, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk
Sędziowali: Paulina Gajdosz, Łukasz Andrzejewski, Agata Maj

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała u siebie ek...