MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MKS Będzin wraca do PlusLigi. W finale play off Tauron 1. Ligi pewnie pokonał BBTS Bielsko-Biała ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Siatkarze MKS Będzin wygrali finał Tauron 1. Ligi i wywalczyli awans do PlusLigi  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze MKS Będzin wygrali finał Tauron 1. Ligi i wywalczyli awans do PlusLigi Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Sumara/PLS
Siatkarze MKS Będzin po trzech latach przerwy wracają do PlusLigi. W finale play off Tauron 1. Ligi będzinianie 8 maja pewnie pokonali BBTS Bielsko-Biała. Zobaczcie zdjęcia z trzeciego meczu MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała.

MKS Będzin wraca do PlusLigi. W finale play off pewnie pokonał BBTS Bielsko-Biała

MKS Będzin wygrał rywalizację w Tauron 1. Lidze gładko pokonując w w finale BBTS Bielsko-Biała. Będzinianie do rozstrzygnięcia finałowej rywalizacji potrzebowali tylko trzech spotkań, a w ostatnim meczu we własnej hali pokonali bielszczan 3:0. Po jego zakończeniu siatkarze MKS odebrali złote medale i okazały puchar, a później świętowali ze swoimi kibicami.

W dwóch pierwszych setach do ich połowy trwała wyrównana walka, a końcówki należały już do gospodarzy wspieranych gorącym dopingiem kibiców. W trzeciej partii wyższość MKS nie podlegała już żadnej dyskusji. Będzinianie wywalczyli awans do PlusLigi, ale by w niej zagrać muszą jeszcze spełnić wszystkie wymogi formalne najwyższej klasy rozgrywkowej, w której ostatni raz grali przed trzema laty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS BĘDZIN - BBTS BIELSKO-BIAŁA

- Wracamy do PlusLigi w wielkim stylu po rekordowym wygraniu fazy zasadniczej i straceniu tylko jednego seta w play offach. Wracamy na bardzo ciężki sezon, bo w następnych rozgrywkach będą z niej spadać aż trzy drużyny, ale podejmujemy tę rękawicę i będziemy chcieli się w tej PlusLidze utrzymać. Atmosfera na ostatnim meczu w naszej hali była fantastyczna i obyśmy taką atmosferę mieli na każdym naszym meczu w PlusLidze - powiedział Grzegorz Pająk, rozgrywający MKS.

Po zakończeniu trzeciego spotkania z funkcji trenera MKS niespodziewanie zrezygnował Wojciech Serafin. Szkoleniowiec będzinian przejął tę drużynę po spadku z PlusLigi w 2021 roku, ale po wywalczeniu awansu stwierdził, że jego misja w Będzinie po osiągnięciu tego sukcesu dobiegła końca.

MKS Będzin – BBTS Bielsko Biała 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

MKS Będzin Koppers, Rećko, Siwicki, Swodczyk, Depowski, Pająk, Olenderek (libero) oraz Olszewski, Kaliszuk, Ratajczak, Pietruczuk, Majcherski, Krawiecki, Popiela.

BBTS Bielsko-Biała B. Zawalski, M. Zawalski, Dębski, Bereza, Romać, Kopij, Fijałek (libero) oraz Siek, Janus, Buczkowski, Prokopiuk, Biniek i Pszczoła.

Stan rywalizacji w play off 3:0 dla MKS (do trzech zwycięstw)