MKS Dąbrowa Górnicza za silna dla czerwono-czarnych

Karol Kurzępa
W dwóch premierowych meczach sezonu, nowy center lubelskiego zespołu Brandon Peterson zdobył łącznie 42 punkty. Andrzej Szkocki / Polska Press
TBV Start Lublin doznał drugiej z rzędu porażki na początku nowego sezonu Polskiej Ligi Koszykówki. Po nieznacznej przegranej w Szczecinie, tym razem podopieczni Andreja Žakelja ulegli na Śląsku rywalowi aspirującemu do play-offów 72:92.

Podobnie jak w przypadku starcia z King, lublinianie również zaprezentowali się solidnie i długimi fragmentami, a zwłaszcza w pierwszej połowie nawiązywali wyrównaną walkę z faworyzowanym przeciwnikiem.

Początek należał do „Startowców”. Po 5. minutach goście prowadzili 11:6. Przewaga czerwono-czarnych utrzymywała się, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się korzystnym 21:16. Następnie inicjatywę przejęli miejscowi, ale zespół z Lublina dzielnie stawiał temu opór i do przerwy był remis 39:39.

Druga połowa to pokaz siły drużyny prowadzonej przez Drażena Anzulovicia. W trzeciej kwarcie gospodarze wyraźnie odskoczyli punktowo lublinianom i skutecznie powiększali swój dorobek. Ponadto, w szeregach TBV Startu dało się odczuć brak zawodników, który w tym tygodniu nabawili się drobnych urazów, czyli Stefana Balmazovicia oraz Jana Grzelińskiego. Wąska ławka rezerwowych sprawiła, że „Startowcy” nie mieli sił by przeciwstawić się rywalowi.

Ostatecznie, MKS pewnie pokonał TBV Start różnicą 20 oczek. Najlepszym zawodnikiem ekipy z Dąbrowy Górniczej był rozgrywający Kerron Johnson – autor 21 punktów oraz trzech zbiórek i takiej samej ilości asyst. Natomiast w lubelskim zespole z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazał się Brandon Peterson, który zakończył rywalizację z 25 oczkami i 12 zbiórkami na koncie.

Kolejnym przeciwnikiem lubelskich koszykarzy będzie ekipa Miasto Szkła Krosno, która podejmie czerwono-czarnych na własnym parkiecie w sobotę, 22 października.

MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 92:72 (16:21, 23:18, 29:12, 24:21)

MKS: Kerron Johnson 21, Jeremiah Wilson 14, Piotr Pamuła 13, Jakub Parzeński 12, Witalij Kowalenko 12 (10 zb), Bartłomiej Wołoszyn 10, Przemysław Szymański 8, Michał Kucharek 1, Marcin Piechowicz 1, Patryk Wieczorek 0.

TBV Start: Brandon Peterson 25 (12 zb), Doug Wiggins 15 (12 as), Michał Jankowski 13, Jakub Dłoniak 7, Grzegorz Małecki 5, Paweł Kowalski 3, Bartosz Ciechociński 3, Jarosław Trojan 1, Mirosław Uniłowski 0, Bartłomiej Pelczar 0.