MKS FunFloor Lublin od triumfu z Eurobudem JKS Jarosław zainaugurował zmagania w grupie mistrzowskiej. Zobacz zdjęcia

szupti
MKS FunFloor Lublin zrewanżował się Eurobudowi JKS Jarosław za piątkową porażkę w ćwierćfinale Pucharu Polski. Biało-zielone pokonały w niedzielę jarosławianki 32:29, w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi Kobiet.

- Cieszę się bardzo że ten mecz jest wygrany, gdyż trzy punkty muszą zostawać w Lublinie. Skupiłyśmy się bardziej na grze w ataku, analizowałyśmy gdzie robiłyśmy najwięcej błędòw wcześniej oraz jakich założeń nie realizowałyśmy. Szybka analiza i to przyniosło efekt. Mimo tego, że to był drugi mecz w przeciągu dwóch dni, to zagrałyśmy go szybciej i bardziej dynamicznie. Wyszedł tu nasz charakter, serducho i walka do samego końca, aby pokazać, że poprzednie starcie było tylko wypadkiem przy pracy - mówi Oktawia Płomińska, skrzydłowa MKS FunFloor.

Lublinianki dobrze rozpoczęły niedzielną potyczkę, prowadząc w 13. minucie 6:2. Sześć minut później był już jednak remis 7:7. W 22. minucie MKS odskoczył na plus trzy (11:8), a po pierwszej połowie prowadził 15:13.

Po pięciu minutach gry w drugiej połowie, 22-krotne mistrzynie kraju wygrywały 20:17, a siedem minut później 22:18. Jarosławianki zbliżyły się co prawda na 20:22, ale w 45 minucie miejscowe były nadal na plus cztery (24:20). Eurobud JKS nie odpuszczał i po kolejnych pięciu minutach dogonił lublinianki (25:25).

Na pięć minut przed końcem Paulina Masna wyprowadziła swój zespół na 3-bramkowe prowadzenie (30:27), ale za chwilę rywalki ponownie złapały kontakt (29:30). MKS nie dał już jednak dogonić się, wygrywając ostatecznie 32:29.

MKS FunFloor Lunlin - Eurobud JKS Jarosław 32:29 (15:13)

MKS: Sarnecka, Wdowiak, Gawlik - Płomińska 10, M. Więckowska 6, Masna 6, Rebicova 4, Noga 3, Portasińska 2, Roszak 1, Zagrajek. Kary: 18 min. Trener: Piotr Dropek

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kukharchyk - Smolinh 7, Mokrzka 5, Zimny 4, Dorsz 2, Gliwińska 2, Gadzina 2, Nestsiaruk 2, Bancilon 2, Volovnyk 2, Kozimur 1, Strózik. Kary: 12 min. Trener: Michał Kubisztal

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Dariusz Żak (Radom)