MKS FunFloor Lublin pokonał pewnie we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Zobacz zdjęcia

szupti
MKS FunFloor Lublin po wygranej z Piotrcovią Piotrków Trybunalski ponownie zajmuje pozycję wicelidera w PGNiG Superlidze Kobiet Wojciech Szubartowski
W starciu trzeciej i czwartej ekipy PGNiG Superligi Kobiet, lepszy okazał się zespół MKS FunFloor Lublin, pokonując w hali Globus Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:23. Biało-zielone dzięki czwartkowej wygranej wskoczyły ponownie na fotel wicelidera tabeli, przeskakując ekipę KPR Gminy Kobierzyce.

Lublinianki świetnie weszły w czwartkowe starcie, prowadząc w 4. minucie 3:0, po trafieniu Pauliny Masnej i dwóch bramkach Oktawii Płomińskiej. Cztery minuty później po golu Katarzyny Portasińskiej było już 6:1 dla gospodyń. W 12. minucie, gdy do bramki rywalek trafiła po raz kolejny Portasińska, biało-zielone wygrywały 9:2.

Co ciekawe piotrkowianki przez pierwszy kwadrans, przy prowadzeniu MKS 10:3 wszystkie trafienia zanotowały po skutecznie wykorzystanych rzutach karnych, dwukrotnie przez Magdalenę Drażyk i raz przez Joannę Wagę. Od tej pory gra się nieco wyrównała, ale to 22-krotne mistrzynie Polski na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy prowadziły nadal siedmioma bramkami (15:8).

Ostatecznie oba zespoły zeszły na przerwę przy takiej samej różnicy na korzyść miejscowych (17:10). Wynik tej części gry przypieczętowała lubelska rozgrywająca Magda Więckowska.

Po zmianie stron ekipa z Koziego Grodu, w 34. minucie była już na plus dziewięć (19:10), gdy piotrkowską golkiperkę pokonała Dominika Więckowska. Po kwadransie gry w drugiej połowie, przewaga podopiecznych trenera Piotra Dropka, także wynosiła dziewięć goli (23:14).

W 50. minucie czarnogórska kołowa Andrijana Tatar, wyprowadziła wicemistrzynie kraju na najwyższe prowadzenie w tym meczu (25:15). Od tej pory coś się zacięło w grze gospodyń, które straciły cztery bramki z rzędu i Piotrcovia w 55. minucie zbliżyła się na sześć goli (19:25).

MKS FunFloor nie pozwolił na więcej, wygrywając ostatecznie 29:23. Ostatnie trafienie w tym starciu było dziełem Edyty Byzdry i lublinianki mogły unieść ręce w gęście triumfu.

Tytuł MVP spotkania powędrował do kołowej gospodyń Patrycji Nogi.

MKS FunFloor Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:23 (17:10)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka - Portasińska 5, Masna 3, Noga 3, Płomińska 3, Zagrajek 3, Szynkaruk 3, Pietras 2, D. Więckowska 2, M. Więckowska 2, Achruk 1, Byzdra 1, Tatar 1, Rebicova. Kary: 12 min. Trener: Piotr Dropek

Piotrcovia: Opelt, Suliga - Jureńczyk 7, Drażyk 3, Waga 3, Polaskova 2, Sobecka 2, Szczepanek 2, Senderkiwicz 2, Świerczek 1, Trbovic 1, Martins-Schneider, Radushko. Kary: 10 min. Trener: Krzysztof Przybylski

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów)