MKS FunFloor Lublin przegrał w słabym stylu szlagierowe starcie z mistrzyniami Polski. Zobacz zdjęcia

szupti
Zagłębie Lubin pokazało pełną dominację w szlagierowym starciu z ekipą MKS FunFloor Lublin Wojciech Szubartowski
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin poniosły pierwszą porażkę w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2022/23. Biało-zielone w hitowym starciu na szczycie przegrały przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 21:29. Mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń gospodyniom, kto jest lepszym zespołem i pewnie zainkasowały komplet punktów w hali Globus.

– Na pewno nie tak chciałyśmy zakończyć to spotkanie. Myślę, że o meczu zaważyła pierwsza połowa. Nasza skuteczność nie była zadawalająca, choć miałyśmy sporo dogodnych sytuacji, które powinny się kończyć bramkami, a to się niestety nie udawało – podkreśla Kinga Achruk, rozgrywająca MKS FunFloor.

– Myślę, że nie jest istotne, kto rzuca bramki, ale najważniejsze jest to ile ich pojawia się na tablicy wyników. Niestey dzisiaj więcej pojawiało się po stronie przeciwniczek. W drugiej połowie goniłyśmy nieco wynik, jednak nie starczyło nam już czasu – dodaje.

W czwartkowy mecz lepiej weszły przyjezdne, które po niespełna ośmiu minutach gry wygrywały 4:0. W bramce Zagłębia świetnie radziła sobie Monika Maliczkiewicz, która popisywała się fenomenalnymi paradami. O czas chwilę potem poprosiła trenerka lublinianek Monika Marzec.

Przyniosło to chwilowy efekt, gdyż po powrocie na boisko pierwszego gola dla zielono-białych zdobyła Romana Roszak. Po kwadransie gry to "Miedzowe" miały jednak aż pięć bramek zaliczki (8:3). W 20. minucie przy stanie 9:3 dla ekipy z Dolnego Śląska ponownie nie wytrzymała lubelska trenerka, prosząc o kolejną przerwę na źądanie.

Pięć minut później po wykorzystanym rzucie karnym przez Kingę Achruk gospodynie przegrywały 5:10. Trzy kolejne gole zdobył team trenerki Bożeny Karkut, jednego dorzuciła Roszak i ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 13:6 na korzyść Zagłębia.

Druga połowa rozpoczęła się także fatalnie dla wicemistrzyń kraju, które w 35. minucie przegrywały już 8:17. Lubliniankom w kolejnej fazie meczu nadal nie szło i w 45. minucie wciąż traciły do przeciwniczek dziewięć trafień (12:21). Na pięć minut przed końcem konfrontacji mistrzynie kraju prowadziły 25:17. MKS FunFloor w końcówce spotkania "pudrował" wynik, ulegając ostatecznie 21:29.

– Bardzo dobrze przygotowałyśmy się do tego meczu i nie wyobrażałyśmy sobie żadnego innego scenariusza, jak tylko zwycięstwo w Lublinie. Jestem zadowolona ze swojej postawy, ale świetnie w bramce radziła sobie także Monika Maliczkiewicz, ratując często nasz zespół od straty gola. Moim zdaniem, jak najbardziej należała się jej nagroda najlepszej zawodniczki meczu – mówi Emilia Galińska, najskuteczniejsza zawodniczka Zagłębia.

Statuetkę MVP otrzymała golkiperka Zagłębia Monika Maliczkiewicz, która po raz kolejny pokazała się w hali Globus ze znakomitej srony. Mistrzynie Polski zdominowały lublinianki, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie gry.

MKS FunFloor Lublin – MKS Zagłębie Lubin 21:29 (6:13)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Achruk 7, Roszak 6, Płomińska 5, Noga 2, Szynkaruk 1, Andruszak, M. Więckowska, D. Więckowska, Pastuszka, Tatar, Rebicova, Pietras, Portasińska. Kary: 6 min. Trener: Monika Marzec

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Galińska 10, Kochaniak-Sala 6, Michalak 4, Drabik 4, Matieli 2, Górna 2. Bujnochowa 1, Łabuda, Milojević, Pankowska, Kocińska. Kary: 10 min. Trener: Bożena Karkut

Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (Płock)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0