MKS FunFloor Lublin wyjazdowym triumfem po rzutach karnych rozpoczął drugą rundę PGNiG Superligi Kobiet. Zobacz zdjęcia

szupti
Paulina Masna zdobyła siedem goli dla MKS FunFloor Lublin
Paulina Masna zdobyła siedem goli dla MKS FunFloor Lublin MKS Lublin
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin nieudanie zainaugurowały drugą rundę rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Biało-zielone pokonały na wyjeździe Eurobud JKS Jarosław dopiero po rzutach karnych, tracąc jeden punkt..

Początek niedzielnej potyczki był niezwykle wyrównany, a po pięciu minutach gry tablica wyników pokazywała remis 3:3. Chwilę później jarosławianki odskoczyły na 5:3 i o czas poprosił wówczas lubelski szkoleniowiec Piotr Dropek. Po powrocie na boisko Natalia Volovnyk podwyższyła prowadzenie dla gospodyń (6:3), jednak za chwilę gole zdobyły Dominika Więckowska oraz Oktawia Płomińska i w 9. minucie przyjezdne traciły tylko jedną bramkę (5:6).

W kolejnym okresie nadal trwała wymiana ciosów, ale po trafieniach Joanny Andruszak i Julii Pietras, to biało-zielone objęły w 22. minucie prowadzenie 10:9. Cztery minuty później, gdy z rzutu karnego trafiła Paulina Masna, 22-krotne mistrzynie kraju miały już dwa gole zaliczki (13:11). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 16:14 na korzyść lublinianek, a jej rezultat przypieczętowała w ostatnich sekundach Karolina Mokrzka.

Po zmianie stron, ekipa z Koziego Grodu w 36. minucie prowadziła już 20:15. W okresie tym do bramki rywalek dwukrotnie trafiła Masna, a po razie Patrycja Noga i słowacka rozgrywająca Marianna Rebicova.

Od 38. do 46. minuty team trenera Piotra Dropka nie potrafił zdobyć bramki, natomiast jarosławianki uczyniły to trzykrotnie i traciły już tylko dwa gole (19:21). W lubelskiej drużynie coś się zacięło, gdyż ekipa z Podkarpacia kilka minut później była już na prowadzeniu 24:23.

MKS FunFloor dwukrotnie wychodził jeszcze na plus jeden, jednak nie zdołał wywieźć kompletu punktów z Jarosławia. Na 19 sekund przed końcową syreną wyrównała Mokrzka, a o czas poprosił jeszcze trener zespołu z Lublina. Rzut Dominiki Więckowskiej doskonale obroniła jednak golkiperka gospodyń - Weronika Kordowiecka i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne.

W serii "siódemek" lepsze okazały się lublinianki, wygrywając 4:2 i to one wywiozły dwa punkty z Jarosławia. Najskuteczniejsza w lubelskim zespole była Paulina Masna, zdobywczyni siedmiu bramek

MKS FunFloor po dziesięciu rozegranych meczach ma na koncie 24 punkty. Liderem jest Zagłębie Lubin (27 pkt.), natomiast na trzeciej pozycji plasuje się aktualnie KPR Gminy Kobierzyce. „Miedziowe” i „Kobierki” mają jednak o jeden pojedynek rozegrany mniej od lublinianek.

Kolejne ligowy pojedynek lubelska drużyna rozegra dopiero 7 stycznia 2023 roku. Biało-zielone zmierzą się wówczas w Markach z ukraińską Galiczanką Lwów. Tydzień później srebrne medalistki poprzedniego sezonu zagrają na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, natomiast w hali Globus zobaczymy je dopiero 21 stycznia w starciu z Młynami Stoisław Koszalin.

Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Perła Lublin 27:27 (14:16), karne 2:4

Eurobud JKS: Kordowiecka. Kukharczyk – Gliwińska 4, Mokrzka 4, Nestsiaruk 4, Smolinh 4, Trawczyńska 4, Matuszczyk 3, Volovnyk 2, Gadzina 1, Kozimur 1, Dorsz, Strózik, Zimny. Kary: 14 min. Trener: Michał Kubisztal

MKS: Gawlik, Wdowiak – Masna 7, Pietras 3, Płomińska 3, Szynkaruk 3, D. Więckowska 3, Noga 2, Portasińska 2, Rebicova 2, Achruk 1, Andruszak 1. Kary: 12 min. Trener: Piotr Dropek

Sędziowali: Paweł Dąbrowski, Kamil Staniek