MKS FunFloor Perła Lublin pewnie wygrał wyjazdowe starcie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Zobacz zdjęcia

Szczypiornistki MKS FunFloor Perły Lublin udanie wróciły do ligowych rozgrywkach po dwóch tygodniach przerwy. Biało-zielone pewnie pokonały w sobotę na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:18, w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Tytuł MVP powędrował do lubelskiej golkiperki, Pauliny Wdowiak

– Jechałyśmy tutaj i spodziewałyśmy się wyrównanego, ciężkiego spotkania. W Piotrkowie Trybunalskim zawsze się gra ciężko – mówi Monika Marzec, trenerka MKS FunFloor Perły Lublin. – O naszej wygranej zdecydowała dobra postawa w bramce oraz skuteczne kontry. To są najłatwiejsze w piłce ręcznej bramki. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa i walczymy dalej o najwyższe cele – dodaje.

Lublinianki dobrze rozpoczęły sobotni pojedynek, wychodząc w 8. minucie po bramce Darii Szynkaruk na prowadzenie 4:2. Gospodynie zdobyły jednak trzy gole z rzędu i po kolejnych czterech minutach tablica wyników pokazywała rezultat 5:4 na korzyść Piotrcovii.

Od stanu 6:5 dla miejscowych, podopieczne trenerki Moniki Marzec zanotowały serię 6:0 i w efekcie w 23. minucie miały już pięć trafień zaliczki (11:6). Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, przewaga 22-krotnych mistrzyń Polski wynosiła już osiem bramek (15:7). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się prowadzeniem drużyny z Lublina 16:9.

Po zmianie stron MKS FunFloor Perła zdobył szybko trzy gole z rzędu, prowadząc w 33. minucie dziesięcioma golami (19:9). Lubelska ekipa robiła na piotrkowskim parkiecie co chciała, powiększając stopniowo swoją przewagę. Na osiem minut przed końcem starcia, gdy celnym rzutem popisała się Dominika Więckowska, liderki tabeli wygrywały aż czternastoma trafieniami (28:14).

Ostatecznie potyczka skończyła się 15-bramkowym triumfem przyjezdnych, w wynik meczu ustaliła czarnogórska obrotowa Andrijana Tatar, która wróciła do grania po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

– Zabrakło nam skuteczności. Po pierwszym kwadransie, gdy gra wyglądała naprawdę nieźle, nie rzuciliśmy kilku ważnych piłek, a rywal to bezlitośnie wykorzystał. W drugiej połowie coś próbowaliśmy, ale ponownie byliśmy nieskuteczni. Tak nie da się wygrywać meczów z nikim – ocenia spotkanie Krzysztof Przybylski, szkoleniowiec Piotrcovii.

MKS FunFloor Perła po dwudziestu rozegranych meczach nadal zajmuje pozycję lidera PGNiG Superligi, mając na koncie 53 pkt. Lublinianki wyprzedzają o cztery oczka Zagłębie Lublin, jednak aktualne mistrzynie kraju mają o jeden pojedynek rozegrany mniej.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Perła Lublin 18:33 (9:16)

Piotrcovia: Sarnecka 1, Opelt – Waga 2, Świerczek 2, Jureńczyk 2, Drażyk 2, Królikowska 2, Sobecka 2, Trbovic 1, Stanisławczyk 1, Trawczyńska 1, Majsak 1, Klonowska 1, Fesdorf, Grobelna, Oreszczuk, Kary: 6 min. Trener: Krzysztof Przybylski

MKS: Wdowiak, Gawlik – Roszak 6, Pietras 6, Płomińska 5, Szynkaruk 4, Więckowska 3, Portasińska 2, Anastacio 2, Gęga 1, Tatar 1, Beganovic 1, Zagrajek 1, Achruk 1, Szarawaga. Kary: 10 min. Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski (Wolsztyn)