MKS FunFloor udanie zakończył pierwszą rundę. Lublinianki wygrały pewnie w Piotrkowie Trybunalskim. Zobacz zdjęcia

szupti
MKS FunFloor Lublin nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w Piotrkowie Trybunalskim MKS FunFloor Lublin
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin udanie zakończyły pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Biało-zielone pewnie pokonały w sobotę na wyjeździe ekipę Piotrcovii Piotrków Trybunalski 31:28.

– Wracamy powoli do swojej gry po wpadce w Gnieźnie. Wiedzieliśmy, że czeka nas w Piotrkowie trudny mecz. Tutaj zawsze grało się ciężko i ten dzisiejszy mecz to potwierdził. Piotrcovia zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko dlatego tym bardziej jestem dumny ze swojej drużyny, której dziękuję za skuteczną grę i za wygraną – podkreśla Piotr Dropek, szkoleniowiec MKS FunFloor.

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się od wymiany ciosów i po sześciu minutach gry tablica wyników pokazywała remis 3:3. Nie do zatrzymania w tym okresie dla lublinianek była rozgrywająca gospodyń - Magdalena Drażyk, autorka wszystkich trafień dla zespołu trenera Krzysztofa Przybylskiego. W ekipie biało-zielonych dwie bramki rzuciła zaś czarnogórska kołowa - Andrijana Tatar, a jedną Katarzyna Portasińska.

W 11. minucie po golu Pauliny Masnej, przyjezdne odskoczyły na 6:4. Siedem minut później, gdy celnym rzutem popisała się Oktawia Płomińska, wicemistrzynie Polski miały już czterobramkową zaliczkę (11:7). Za chwilę drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego traciła ponownie jednego gola do 22-krotnych mistrzyń kraju (10:11).

W końcowych dziesięciu minutach pierwszej połowy na boisku znowu znacznie lepiej prezentowały się biało-zielone i ostatecznie zeszły na przerwę z zapasem czterech goli (16:12). Wynik premierowej odsłony skutecznie wykonanym rzutem karnym przypieczętowała Masna. Lublinianki straciły także jedną zawodniczkę, bowiem na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymała Dominika Więckowska, za faul na Karolinie Jureńczyk.

Co prawda po zmianie stron, w 35. minucie team trenera Piotra Dropka powiększył przewagę do siedmiu goli (18:12), ale siedem minut później było już tylko 20:17 dla przyjezdnych. W tym okresie trzy bramki z rzędu zaaplikowała lubliniankom m.in. Justyna Świerczek.

Ekipa z Koziego Grodu opanowała jednak emocje i w 50. minucie prowadziła siedmioma bramkami (27:20). Gospodynie poderwały się jeszcze do boju i na niecałe dwie minuty przed końcem meczu, zbliżyły się do MKS FunFloor na trzy trafienia (27:30). O czas poprosił wówczas lubelski szkoleniowiec. Po powrocie na boisko kolejną swoją "siódemkę" wykorzystała Masna i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Lublina.

– Dobre momenty to za mało. Dziś o naszej przegranej zdecydowała pierwsza połowa, oraz szarpana gra. Były fragmenty z naszej strony, z których naprawdę mogę być zadowolony, ale były też i fragmenty, w których popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów – mówi Krzysztof Przybylski, trener Piotrcovii.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS FunFloor Lublin 28:31 (12:16)

Piotrcovia: Suliga, Opelt – Drażyk 7, Sobecka 4, Jureńczyk 4, Świerczek 4, Polaskova 2, Szczepanek 2, Trbovic 2, Grobelna 1, Oreszczuk 1, Radushko 1, Senderkieiwcz. Kary: 12 min. Trener: Krzysztof Przybylski

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Płomińska 7, Masna 7, Portasińska 4, D. Więckowska 3, Tatar 3 , Achruk 3, Szynkaruk 3, Rebicova, Pastuszka, Noga, Andruszak. Kary: 10 min. Trener: Piotr Dropek

Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki