MKS Perła Lublin lepszy od beniaminka

Aneta Galek
Aneta Galek
Wojciech Szubartowski/archiwum
Pięciobramkowym zwycięstwem 30:25 zakończyło się wtorkowe starcie MKS Perła Lublin z bardzo dobrze opisującym się na początku sezonu beniaminkiem Eurobud JKS Jarosław. Dla biało-zielonych był to piąty ligowy triumf z rzędu.

Po pierwszym kwadransie potyczki to przyjezdni znajdowały się na prowadzeniu 6:5. Wtedy jednak rzut karny dla MKS pewnie wykorzystała Marta Gęga, a jej bramka stała się początkiem lepszej gry lublinianek. Chwilę później bowiem to one wyszły na prowadzenie, które systematycznie powiększały. Na minutę przed końcem pierwszej połowy ich zaliczka wynosiła nawet pięć bramek, a na przerwę biało -zielone zeszły ostatecznie przy wyniku 15:11.

Druga część gry to już pełna kontrola gospodyń, które w 43. minucie prowadziły nawet 22:16. Wypracowanej przewagi już nie oddały i pokonały rywalki różnica pięciu goli, 30:25. Najlepszą zawodniczką tego meczu po stronie MKS wybrano autorkę siedmiu trafień, Sylwię Matuszczyk.

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 30:25 (15:11)

MKS: Gawlik, Besen – Matuszczyk 7, Achruk 5, Szarawaga 4, Blazević 3, Królikowska 3, Nocuń 2, Moldrup 2, Gadzina 2, Gęga 1, Łabuda 1, Olek. Kary: 8 min. Trener: Robert Lis.

JKS: Szczurek, Backiel – Żukowska 10, Balsam 6, Kozimur 3, Pietras 2, Turkalo 2, Strózik 1, Bancilon 1, Aleksandra Szymborska, Amanda Szymborska, Luberecka, Rygiel, Doniec, Strzębała. Kary: 4 min. Trener: Vit Teleky.