MKS Perła Lublin ponownie bezkonkurencyjny. Lubelskie mistrzynie wracają z Elbląga z podwójnym zwycięstwem

BLIT
Biało-zielone wracają z Elbląga po ostatnich meczach sparingowych przed rozpoczęciem sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Do bilansu przedsezonowych spotkań kontrolnych lublinianki mogą sobie dopisać kolejne dwie wygrane z tamtejszym Startem.

Szczypiornistki z Lublina zwyciężyły we wszystkich sześciu przedsezonowych sparingach. Ostatnie dwa mecze kontrolne mistrzynie Polski rozegrały na wyjeździe w Elblągu. W pierwszym spotkaniu MKS Perła Lublin zwyciężył z EKS Startem Elbląg 31:26. W drugim starciu z tym samym rywalem biało-zielone wygrały 28:22.

Początek pierwszego spotkania był bardzo wyrównany. Gospodynie w ósmej minucie wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie. Szybko jednak do wyrównania doprowadziła Marta Gęga. Dzięki skutecznym interwencjom Weroniki Gawlik i kolejnym bramkom Djiny Malovic wynik udało się odwrócić i przewagę dwóch bramek uzyskały lublinianki. Gospodyniom wprawdzie udało się doprowadzić do wyrównania, ale ten stan rzeczy nie trwał długo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12 dla mistrzyń Polski.

Pierwszą bramkę drugiej odsłony gry zdobyły gospodynie za sprawą Alony Shupyk. Biało-zielone jednak kontrolowały przebieg spotkania i wciąż utrzymywały pewną przewagę. Ostatecznie zwyciężyły 31:26.

Drugie starcie także z początku było wyrównane. Podopieczne Kima Rasmussena pierwszy raz wyszły na prowadzenie w 12 minucie. Wcześniej niezawodna bramkarka lubelskiej drużyny, Weronika Gawlik obroniła dwa rzuty karne z rzędu. Po zmianie w bramce dobrze radziła sobie także Paulina Wdowiak. Dzięki skutecznej obronie do przerwy lublinianki prowadziły już 15:7.

Początek drugiej odsłony to zupełna dominacja mistrzyń Polski. Biało-zielone po 36 minutach gry prowadziły 20:7. Rywalki zdołały odrobić część straty. Na kwadrans przed końcową syreną jednak szczypiornistki z Lublina pewnie prowadziły 24:13 i były właściwie pewne zwycięstwa. W końcówce zawodniczki zespołu gości nieco odpuściły, ale ostatecznie i tak odniosły pewne zwycięstwo 28:22. Najskuteczniejsza w szeregach MKS-u była Dagmara Nocuń, które trafiła do bramki rywalek siedmiokrotnie.

Starcia z drużyną z Elbląga były ostatnimi meczami kontrolnymi okresu przygotowawczego przed inauguracją PGNiG Superligi Kobiet. Pierwszy mecz nowego sezonu szczypiornistki MKS Perła Lublin rozegrają 9 września w hali Globus. Ich rywalkami będą zawodniczki Eurobud JKS Jarosław. - Mecz odbędzie się z udziałem publiczności, ale jej liczba będzie ograniczona do 50 proc. pojemności hali. Zachęcamy do zakupu biletów, ale także karnetów na sezon 2020/2021. W przypadku wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych pierwszeństwo wejścia na mecz będą mieli bowiem posiadacze karnetów. Jeśli natomiast publiczność nie będzie mogła brać udziału w meczach, posiadacze karnetów będą mogli za darmo oglądać mecze PGNiG Superligi w zobacz.tv, która będzie transmitować spotkania nietelewizyjne - czytamy w komunikacie klubu.

Jeszcze przed inauguracją sezonu PGNiG Superligi kobiet klub zaprasza na prezentację zespołu. Odbędzie się ona 3 września o godzinie 20:00 nad Zalewem Zemborzyckim, w Playa Marina (ul. Krężnicka 6). - Dla każdego pełnoletniego kibica jeden napój od naszego sponsora tytularnego, gratis! Do zobaczenia na miejscu! - zachęcają władze MKS.

Karnety na nowy sezon ligowy oraz mecze pucharowe mistrzyń Polski są już dostępne w sprzedaży. Nabyć je można wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez serwis ticketik.pl. Mecze PGNiG Superligi Kobiet, w tym spotkanie inauguracyjne z ekipą Eurobud JKS Jarosław, będzie transmitować Telewizja Polska. Na podstawie nowej trzyletniej umowy, w każdej serii zostanie pokazane najciekawsze spotkanie. Mecze będą pokazywane w TVP Sport, na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.

OSTATNIE SPARINGI MKS PERŁA LUBLIN W ELBLĄGU:
Pierwszy mecz (wtorek 1 września godz. 18:00)

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 26:31 (12:17)

Start: Pająk, Markava – Choromańska 2, Świerczek 6, Waga 5, Bojicić, Gędłek, Pękala 3, Cygan 1, Shupyk 3, Dronzikowska 4, Stapurewicz 2, Yaschuk, Rancić. Kary: 6 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła: Gawlik – Anastacio 4, Olek, Balsam, Malović 4, Szarawaga 3, Więckowska, Gęga 8, Królikowska, Tatar, Nosek 4, Nocuń 1, Gadzina 4, Rosiak 3. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen.

Drugi mecz (środa 2 września godz. 12:00)

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:28 (7:15)

Start: Pająk, Markava – Choromańska 2, Świerczek 2, Waga 3, Bojicić 1, Gędłek, Pękala 1, Cygan 3, Shupyk 3, Dronzikowska 4, Stapurewicz 3, Yaschuk, Rancić. Kary: 12 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Anastacio 2, Olek 3, Balsam, Malović 6, Szarawaga 1, Więckowska, Gęga 3, Królikowska 1, Tatar 1, Nosek, Nocuń 7, Gadzina 1, Rosiak 3. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen.

MKS Perła Lublin pokonał w sparingu Piotrcovię Piotrków Tryb...

Podprowadzająca Motoru Lublin może zostać Miss Startu PGE Ek...