MKS Perła Lublin przegrał w Rumunii z CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud

KK
W swoim ostatnim wyjazdowym meczu Pucharu EHF w obecnym sezonie, piłkarki ręczne MKS Perła Lublin uległy drużynie CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud różnicą sześciu bramek. Porażka w Rumunii była dla lublinianek łącznie dziesiątym przegranym spotkaniem w aktualnej kampanii w europejskich pucharach.

W rozgrywanym na początku stycznia pierwszym starciu tych zespołów w hali Globus padł remis 22:22. To było zacięte spotkanie, w którym niemal do ostatnich sekund obie strony miały szanse na zwycięstwo, a ostatecznie musiały się zadowolić podziałem punktów.

W rewanżu obraz meczu wyglądał inaczej i długimi fragmentami był dość jednostronny. Już po niespełna ośmiu minutach rywalizacji gospodynie miały cztery bramki przewagi, a na przerwę schodziły z zaliczką w postaci ośmiu trafień i 68-procentową skutecznością w ataku. Osłabiona brakiem sześciu kontuzjowanych zawodniczek drużyna mistrzyń Polski nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z dobrze dysponowanymi Rumunkami.

Po zmianie stron komfortowe prowadzenie dla Glorii długo się utrzymywało. Gdy po 16 minutach drugiej połowy miejscowy zespół odskoczył biało-zielonym na 10 goli, ekipa prowadzona przez trenera Roberta Lisa nie załamała się, tylko zaczęła niwelować straty. Mecz stał się wówczas bardziej otwarty i wyrównany. Końcowe rozmiary przegranej mogły być dla MKS Perła nawet niższe, lecz bardzo dobrze między słupkami rumuńskiej drużyny spisywała się Darly Zoqbi De Paula, którą wybrano MVP spotkania po stronie miejscowych. Natomiast w szeregach Polek wyróżniono Dominikę Więckowską.

Lublinianki nie będą miały zbyt dużo czasu na analizę konfrontacji w Bystrzycy, bowiem już w środę, 5. lutego zagrają przed własną publicznością o ligowe punkty z chorzowskim Ruchem. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 18.

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud - MKS Perła Lublin 26:20 (17:9)

Gloria: Paula, Nenezic - Vasileuskaya 5, Ardean-Elisei 4, Pristavita 4, Ratiu 3, Tetean 3, Dinca 2, Paraschiv 2, Zegrean 2, Bloj 1, Tanc, Costa, Moroianu, Samant, Paraschiv, Dziyana. Kary: 8 min. Trener: Horatiu Pasca

MKS Perła: Besen, Gawlik - Nocuń 6, Kochaniak 6, Matuszczyk 3, Więckowska 2, Szarawaga 2, Olek 1, Nosek, Królikowska. Kary: 4 min. Trener: Robert Lis

Sędziowali: Gytis Sniurevicius i Andrius Grigalionis (Litwa)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0