MKS Perła Lublin w półfinale Pucharu Polski. Wyrównany był tylko początek spotkania

AG
Wojciech Szubartowski/archiwum
Udostępnij:
Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały w sobotę UKS PCM Kościerzyna 38:27 (19:13) i pewnie awansowały do półfinału Pucharu Polski.

To nie było typowe spotkanie, jeśli chodzi o warunki boiskowe. Lublinianki swój ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z UKS PCM Kościerzyna rozegrały bowiem nie w hali Globus (tam grał TBV Start), a w hali XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego, przy ulicy Wajdeloty 12.

Spotkanie w niecodziennych warunkach było wyrównane jedynie na samym początku, kiedy to po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis 10:10. Później jednak lublinianki zaczęły wypracowywać sobie przewagę i na przerwę zeszły przy wysokim prowadzeniu, 19:13.

W drugiej połowie MKS tylko potwierdził swoją dominację, ostatecznie pokonując rywalki 38:27. Najwięcej, bo aż 10 bramek, dla podopiecznych Roberta Lisa zdobyła w sobotę rozgrywająca Aleksandra Rosiak.

To nie jedyna potyczka z UKS PCM Kościerzyna w ten weekend. Mistrzynie Polski ponownie zmierzą się z przeciwniczkami z Pomorza już w niedzielę o godz. 18, tym razem w ramach rozgrywek ligowych. Ten mecz odbędzie się już w hali Globus.

MKS Perła Lublin - UKS PCM Kościerzyna 38:27 (19:13)

MKS Perła: Januchta - Rosiak 10, Matuszyczyk 4, Szarawaga 4, Nestsiaruk 4, Gęga 4, Królikowska 3, Moldrup 3, Nocuń 2, Stasiak 2, Łabuda 1, Kowalska 1. Kary: 10 min.

UKS PCM: Bielak, Kordunowska-Łupa - Pękala 5, Gędłek 5, Somionka 4, Gutkowska 4, Sus 3, Zawalich 2, Kreft 2, Belter 1, Wicik, Wróblewska, Heromińska, Fesdorf, Dorsz. Kary: 6 min.

Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka.