MKS Perła Lublin wygrał na wyjeździe z Eurobud JKS Jarosław

Karol Kurzępa
Piłkarki ręczne MKS Perła nie miały większych problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa nad Eurobud JKS Jarosław. W meczu otwierającym 15. serię spotkań PGNiG Superligi tylko pierwsza połowa była rozgrywana na dość wyrównanym poziomie.

Na początku spotkania obie drużyny miały problemy ze skutecznością i na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do czwartej minuty. Jako pierwsza do siatki trafiła Julia Pietras, a w ślad za nią poszły pozostałe zawodniczki. Po ośmiu minutach zaciętej rywalizacji na tablicy wyników widniał remis 4:4, a w szeregach miejscowych najlepiej prezentowała się groźnie rzucająca Aleksandra Zimny. Później jednak przewagę osiągnęły mistrzynie Polski, które za sprawą bardzo ładnej, indywidualnej akcji Aleksandry Rosiak odskoczyły rywalkom na 9:6 po kwadransie gry. Biało-zielone schodziły także z trzema golami zaliczki na przerwę, prowadząc 15:12, przy 60-skuteczności w ataku.

Po zmianie stron zwycięstwo lublinianek nie było zagrożone nawet przez chwilę. Po 45 minutach meczu podopieczne trenera Kima Rasmussena miały już cztery bramki przewagi i w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Gospodynie próbowały niwelować straty, ale ambitnie grające trio Katarzyna Kozimur-Valentina Nestsiaruk-Sylwia Matuszczyk nie było w stanie skutecznie napsuć krwi swoim byłym koleżankom z zespołu. Zespół z Jarosławia raził nieskutecznością, a przyjezdne wykorzystywały każdy błąd przeciwniczek, dzięki czemu do siatki trafiła nawet bramkarka obrończyń tytułu, Weronika Gawlik. Przewaga mistrzyń kraju stale rosła. Ostatecznie MKS Perła wygrał 33:22, a jako ostatnia do protokołu wpisała się Valentina Nestsiaruk, która pokonała Weronikę Gawlik rzutem z siedmiu metrów już po końcowej syrenie.

MVP spotkania po stronie biało-zielonych wybrano Martę Gęgę, czyli najskuteczniejszą piłkarkę na parkiecie. Z kolei w szeregach miejscowych tytuł najlepszej otrzymała "Vala" Nestsiaruk. Lublinianki mogły więc wracać szczęśliwe do Lublina, gdzie w najbliższy poniedziałek zagrają w Lidze Europejskiej z tureckim Belediyesi GSK.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 22:33 (12:15)

Eurobud JKS: Szczurek – Zimny 7, Nestsiaruk 6, Kozimur 4, Pietras 3, Doniec 1, Matuszczyk 1, Parandji, Strózik, Mikosz. Kary: 8 min. Trener: Reidar Moistad

MKS Perła: Gawlik 1, Razum – Gęga 9, Rosiak 5, Gadzina 4, Szarawaga 4, Nosek 3, Królikowska 3, Anastacio 2, Malović 1, Balsam 1, Więckowska, Tatar, Nocuń, Olek. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen

Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki

Czerwona kartka: Aleksandra Zimny.

Koszulki piłkarzy Motoru Lublin w ostatnich 10 sezonach. Zob...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0