MKS Perła nadal niepokonany. Lubelskie piłkarki ręczne pokonały w hali Globus KPR Gminy Kobierzyce (ZDJĘCIA)

Trener Robert Lis do meczowego protokołu mógł wpisać tylko 11 zawodniczek, ale mimo tak krótkiej ławki MKS Perła odniósł minimalne zwycięstwo z KPR Gminy Kobierzyce (25:24). To 13. triumf lubelskich szczypiornistek w PGNiG Superlidze.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (13:13)

MKS: Gawlik, Besen – Więckowska 9, Kochaniak 7, Matuszczyk 4, Szarawaga 2, Królikowska 1, Nosek 1, Gadzina 1, Olek, Nocuń. Kary: 16 min. Trener: Robert Lis

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Koprowska 7, Wiertelak 4, Kucharska 2, Ivanović 2, Tomczyk 1, Janas 1, Ilnicka, Piotrowska, Walczak, Despodovska, Wicik, Michalak. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów); Widzów: 110

Mecz MKS Perła z KPR był konfrontacją pierwszej i trzeciej drużyny w lidze. Ale zawodniczki obu drużyn potrzebowały chwili, aby wyregulować swoje celowniki. Przez pierwsze trzy minuty żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w 4. minucie Joanna Gadzina przechwyciła piłkę w obronie i sama pobiegła do kontry, którą zakończyła celnym rzutem.

Gospodynie często decydowały się na rzut z drugiej linii, ale przez dłuższy czas nie potrafiły umieścić piłki w bramce KPR.
W pierwszej połowie prowadzenie co chwila przechodziło z rąk do rąk. W trakcie 30 minut aż 10 razy był wynik remisowy, a prowadzenie zmieniało się sześć razy.

Trener Robert Lis, dysponując tylko trzema rozgrywającymi, starał się oszczędzać siły swoich zawodniczek. W obronie lublinianki dokonywały dwóch zmian i w zastępstwie rozgrywających na parkiet wybiegały druga kołowa i trzecia skrzydłowa. Jednocześnie Gadzina wychodziła w obronie wysoko do przodu, utrudniając środkowej rozgrywanie ataku pozycyjnego.

MKS po raz drugi wyszedł na prowadzenie w 10. minucie, gdy Weronika Gawlik obroniła rzut karny, a Dominika Więckowska trafiła na 5:4. Pozyskana niedawno z pierwszoligowej Korony Kielce Więckowska przez całe spotkanie była bardzo skuteczna i mecz zakończyła z dorobkiem dziewięciu trafień.

- To był ciężki mecz i cieszymy się z kolejnych punktów. Ja już coraz lepiej rozumiem się z dziewczynami – podsumowała.

Po kwadransie gospodyniom udało się odskoczyć na dwa trafienia. W dużej mierze była to zasługa obu kołowych MKS. Najpierw Joanna Szarawaga wywalczyła rzut karny, a chwilę później Sylwia Matuszczyk przepchnęła się przez defensywę rywalek i podwyższyła na 8:6. Jeszcze w 19. min. mistrzynie kraju wygrywały 9:7, ale po kolejnych siedmiu minutach dwie bramki przewagi miały już przyjezdne (11:9). Pierwsza połowa zakończyła się jednak rezultatem remisowym 13:13.

Drugą połowę od dwóch trafień rozpoczęły przyjezdne. Lublinianki odpowiedziały czterema bramkami z rzędu. Po nich znów dwie udane akcje przeprowadziły zawodniczki KPR i w 40. minucie prowadziły 17:16.

W kolejnych ośmiu minutach podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej popełniły kilka prostych błędów i nie potrafiły pokonać Gawlik. Lubelska drużyna to wykorzystała i okres gry między 40. a 48. minutą MKS wygrał 5-0.

Mylił się jednak ten, kto myślał, że gospodynie mają mecz pod kontrolą, a rywalki już się poddały. W 53. min. Mariola Wiertelak dwukrotnie „skradła” piłkę w obronie i najpierw asystowała przy golu Kingi Jakubowskiej, a następnie rzuciła do pustej bramki i przyjezdne przegrywały już tylko 21:22.

W 54. minucie MKS Perła prowadził 23:22, ale przez następne trzy minuty obie drużyny miały duże problemy z wykończeniem swoich ataków. W końcu Więckowska zdobyła bramkę mocnym rzutem z 9 metra. Szybko jednak odpowiedziała Monika Koprowska, a Beata Kowalczyk wybroniła rzut karny wykonywany przez Matuszczyk.

Przyjezdne nie poszły jednak za ciosem, a więcej spokoju w samej końcówce zachowały lubelskie zawodniczki, które drugi raz w tym sezonie pokonały KPR różnicą jednej bramki.