MKS Selgros Lublin na wyjeździe pokonał Piotrcovię

Jakub Hereta/archiwum
Piłkarki ręczne wicelidera PGNiG Superligi MKS Selgros Lublin (mają jeden mecz zaległy i jeżeli go wygrają wskoczą na pierwsze miejsce w tabeli), tylko w pierwszej połowie miały problemy w wyjazdowym starciu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Po zmianie stron, podopieczne Sabiny Włodek kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pokonały rywalki 29:17.

Lublinianki szybko objęły prowadzenie 3:0, ale w 6 minucie był remis 3:3. Przyjezdne poprawiły jednak defensywę i atak i w 22 min po trafieniu reprezentantki Polski Kristiny Repelewskiej prowadziły 10:5. Wtedy nastąpił przestój w grze lublinianek i zespół z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył pięć bramek z rzędu. Do szatni, MKS Selgros schodził przy prowadzeniu 11:10, ponieważ bramkarkę gospodyń pokonała Kamila Skrzyniarz.

W drugiej połowie, wyrównana walka trwała tylko kilka minut. Później, mistrzynie Polski odskoczyły na pięć goli, a następnie powiększały przewagę i ostatecznie zwyciężyły aż 29:17.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Selgros Lublin 17:29 (10:11)
Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka, Opelt – Kopertowska 3, Kucharska 3, Sobińska 2, Szymańska 2, Wypych 2, Szafnicka 2, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Belmas 1
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Quintino 6, Drabik 5, Kozimur 4, Repelewska 4, Szarawaga 3, Charzyńska 2, Skrzyniarz 2, Bijan 1, Kocela 1, Gęga 1