MKS Selgros Lublin ograł KPR Jelenia Góra

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin w kolejnym meczu PGNiG Superligi, pokonały na wyjeździe ostatni w tabeli KPR Jelenia Góra 30:23 i wciąż są na pierwszym miejscu w tabeli. 31 stycznie (godz. 19.30, hala Globus), podopieczne Sabiny Włodek podejmą zajmującą drugą lokatę Pogoń Balticę Szczecin.

Zdecydowanymi faworytkami niedzielnego starcia były mistrzynie Polski. Jest aż do 20 minuty, miejscowe prowadziły wyrównaną walkę z lubliniankami, które prowadziły tylko dwiema bramkami. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych, które do przerwy prowadziły 14:9.

W drugiej połowie, MKS Selgros z każdą minutą powiększał przewagę. W 52 minucie będąca w dobrej dyspozycji Alesia Mihdaliova wyprowadziła lublinianki na prowadzenie 28:18. Zespół z Karkonoszy zdołał zmniejszyć straty, ale i tak przegrał siedmioma trafieniami.

MKS Selgros w Jeleniej Górze zagrał w osłabionym składzie. Kontuzje nadal leczą Iwona Niedźwiedź, Jessica Quintino, Honorata Syncerz i Kristina Repelewska.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 23:30 (9:14)
KPR: Hoffmann, Demiańczuk – Fijałkowska 6, Tomczyk 3, Załoga 3, Nowicka 2, Uzar 2, Bilenia 2, Jasińska 2, Grobelska 1, Oreszczuk 1, Michalak 1, Kanicka, Kobzar, Bielecka. Kary: 6 minut
MKS Selgros: Dżukjewa, Gawlik – Mihdaliova 7, Drabik 6, Gęga 5, Charzyńska 5, Kocela 2, Rola 2, Kozimur 2, Szarawaga 1, Bijan, Skrzyniarz. Kary: 6 minut