MKS Selgros Lublin ponownie wygrywa na turnieju w Elblągu

Piłkarki ręczne mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin odniosły kolejne zwycięstwo na międzynarodowym turnieju w Elblągu. W piątek, lublinianki najpierw rozgromiły Energę AZS Koszalin 43:24, a następnie tego samego dnia pokonały srebrne medalistki krajowego czempionatu Vistal Gdynia 31:24.

Mecz z Vistalem był szczególny dla Iwony Niedźwiedź. Doświadczona rozgrywająca przed obecnym sezonem zmieniła barwy klubowe. Z Gdyni przeniosła się do Koziego Grodu, gdzie ma zastąpić Dorotę Małek, która zakończyła swoją przygodę ze sportem. I trzeba przyznać, że Niedźwiedź na razie nie zawodzi i jest chwalona przez sztab szkoleniowy lubelskiego klubu.

Początek spotkania był wyrównany, ale później lekką przewagę osiągnęły lublinianki. Podopieczne Sabiny Włodek w 11 minucie miały dwie bramki przewagi, a następnie po trafieniach Agnieszki Koceli i Karoliny Bijan odskoczyły na pięć trafień. Pierwszą połowę MKS Selgros wygrał 14:11.

Drugie 30-minut to zdecydowana przewaga zespołu z Lublina. MKS Selgros od stanu 14:12 zdobył aż czternaście goli, a rywalki odpowiedziały tylko czterema bramkami i zrobiło się 28:16. W końcówce spotkania przeciwniczki zniwelowały straty, ale i tak musiały się pogodzić z porażką.

W sobotę lublinianki, które po pierwszym dniu turnieju zajmują pierwsze miejsce zagrają dwa mecze. O godzinie 13 zmierzą się z gospodyniami Startem Elbląg, a o godz. 17.45 ich rywalkami będzie beniaminek PGNiG Superligi AZS Łączpol Gdańsk.

MKS Selgros Lublin – Vistal Gdynia 31:24 (14:11)
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Mihdaliova 4, Drabik 4, Rola 4, Gęga 4, Bijan 4, Niedźwiedź 3, Kocela 2, Quintino 2, Kozimur 2, Charzyńska 1, Szarawaga 1