MKS Selgros Lublin przegrał kolejny mecz w Lidze Mistrzyń

Piłkarki ręczne mistrzyń Polski, MKS Selgros Lublin nadal bez zwycięstwa w tej edycji Ligi Mistrzyń. W piątek, podopieczne Sabiny Włodek, w drugim spotkaniu fazy grupowej, przegrały przed własną publicznością z faworyzowaną Buducnostią Podgorica 23:31. Lublinianki, tak jak w pierwszym, przegranym wyjazdowym meczu LM z rumuńskim CSM Bukareszt, dzielnie trzymały się przez 30 minut, ale po zmianie stron, ponownie dominowały przeciwniczki, tym razem z Czarnogóry.

Początek piątkowego spotkania w hali na Globusie w Lublinie był wyrównany. Jednak później, lublinianki, odskoczyły na kilka bramek. W 16 minucie prowadziły one 9:5, kiedy to bramkarkę przyjezdnych pokonała Iwona Niedźwiedź. Zapachniało sensacją. Niestety dla lubelskich kibiców, zespół z Czarnogóry zaczął grać coraz lepiej, a miejscowe zaczęły popełniać błędy. Buducnost doprowadził do wyrównania (11:1), a w końcówce pierwszej odsłony był bardzo skuteczny i po 30 minutach prowadził 17:13.

Po zmianie stron, lublinianki próbowały odrabiać straty (17:20, 22:25), ale na więcej w ten wieczór nie było je stać. Zespół gości w ostatnich minutach jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie zasłużenie pokonał drużynę z Koziego Grodu 31:23.

MKS Selgros Lublin – Buducnost Podgorica 23:31 (13:17)
MKS Selgros: Gawlik, Dżukiewa – Bijan, Quintino 2, Niedźwiedź 8, Rola, Gęga 6, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 2, Charzyńska, Szarawaga 2. Kary: 6 min.
Buducnost: Nenezić, Zderić - Bulatović 6, Mehmedović 4, Cvijić 4, Jauković, Neagu 9, Pletikosić 1, Raicević 3, Pavicević 2, Kovacević, Achruk, Cavlović, Ramusović, Petrović 1, Lazović. Kary: 12 min.
Sędziowali: Radojko Brkic i Andrei Jusufhodzic z Austrii