MKS Selgros Lublin wygrał w Nowym Sączu 40:25. W sobotę zagra w Chorzowie (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS Selgros kontynuują zwycięską serię w PGNiG Superlidze. W zaległym spotkaniu 4. kolejki lublinianki wygrały w Nowym Sączu i pozostają jedynym zespołem w lidze bez porażki.

Tak wysoką przewagę mistrzynie kraju wypracowały sobie w drugiej połowie. Po 30 minutach lublinianki wygrywały różnicą tylko trzech trafień. Po dobrym rozpoczęciu meczu (MKS prowadził 4:0), później gra się nieco wyrównała. Po zmianie stron MKS szybko odskoczył na 10 trafień (25:15).

W czwartek w lubelskim zespole wystąpiła Jessica Quintino. Brazylijka pauzowała na początku sezonu z powodu kontuzji. Bramki dla mistrzyń zdobywała również sprowadzona w lecie 18-letnia Dagmara Nocuń.

W ekipie Olimpii-Beskid najlepsza była Katarina Dubajova.

Po meczu w Nowym Sączu MKS wrócił do Lublina, ale zawodniczki miały czas tylko na przepakowanie się, bo już w sobotę czeka je kolejne spotkanie w Chorzowie.

Drużyna Ruchu w ostatnich sezonach plasowała się w dolnej części tabeli. W tym roku chorzowianki skorzystały na powiększeniu superligi do 12 zespołów. W lecie kadra zespołu została jedynie uzupełniona juniorkami, ale po pierwszych meczach kibice Ruchu mogą być zadowoleni z osiąganych wyników. "Niebieskie" wygrały trzy mecze i plasują się w środku tabeli.

Spotkanie w Chorzowie rozpocznie się o godz. 16.