MKS Selgros Lublin wygrał ze Startem w Elblągu

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin odniosły trzecie, kolejne zwycięstwo na międzynarodowym turnieju w Elblągu. O ile wygrane nad Energą AZS Koszalin i nad Vistalem Gdynia przyszły podopiecznym Sabiny Włodek wyjątkowo łatwo, to w sobotę pokonać gospodynie Start było bardzo ciężko. Ostatecznie, mistrzynie Polski pokonały rywalki 26:25.

Pierwsze minuty sobotniej potyczki to bramka za bramkę. W 20 minucie, MKS Selgros prowadził jednak trzema trafieniami i wydawało się, że kontroluje przebieg wydarzeń na parkiecie. Tymczasem miejscowe zaczęły wykorzystywać stwarzane sytuacje i wygrywały 14:14. Po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał remis 15:15.

Druga odsłona spotkania to przewaga mistrzyń Polski, które wygrywały nawet 22:17. Jednak wtedy ponownie do głosu doszły przeciwniczki, zdobywając pięć bramek z rzędu. Wtedy znów kunszt pokazały lublinianki, które wypracowały sobie zaliczkę, nie oddając już jej do końca potyczki.

Jeszcze dzisiaj (godz. 17.45) zawodniczki z Koziego Grodu zmierzą się z AZS-em Łączpolem Gdańsk. Jeżeli zwyciężą zajmą pierwsze miejsce w turnieju. W przypadku przegranej, triumf w zawodach podopiecznym Włodek może dać jutrzejsza wygrana z reprezentacją Chin.

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 26:25 (15:15)
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Gęga 6, Niedźwiedź 6, Mihdaliova 5, Drabik 3, Kocela 2, Konsur 2, Rola 1, Szarawaga 1