Młoda lubelska kajakarka zdobyła brąz 37. Lotto Długodystansowych Mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia

Zawodniczka LTK Fala Lublin Kaja Tamulewicz, zdobyła brązowy medal w konkurencji młodziczek (rocznik 2007), podczas 37. Lotto Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie. Czempionat został rozegrany w Wolsztynie.

– Do rywalizacji w mistrzostwach stanęło ponad sześciuset zawodników i zawodniczek, reprezentujących 61 klubów z całego kraju – mówi Zbigniew Świderski, szkoleniowiec LTK Fala Lublin, wychowawca całej plejady znakomitych kajakarzy i kajakarek. – Rywalizacja odbywała się na jeziorze wolsztyńskim na dystansach 10 000 m seniorzy i juniorzy, 5000 m młodzicy oraz 2000 m dzieci. Warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające dla uczestników, bowiem Wyścigi odbywały się przy silnym bocznym wietrze. Wyniki naszych najmłodszych zawodników, pozwalają jednak optymistyczne spoglądać na dalszą część sezonu – dodaje lubelski trener.

Lubelski klub reprezentowało osiem osób: Dorota Moskowicz, Wiktor Wieruszewski, Ernest Paluch, Maksymilian Magoch, Kaja Tamulewicz, Amelia Odój, Oliwier Gieroba i Dominik Augustynek.

W pierwszym dniu regat startowali seniorzy. Dorota Moskowicz zajęła 12 miejsce, podobnie jak jej kolega klubowy Wiktor Wieruszewski. Ernest Paluch był dziewiętnasty wśród juniorów, Oliwier Gieroba szósty w zmaganiach młodzików, a Dominik Augustynek uplasował się tuż za podium w kategorii dzieci.

W drugim dniu zawodów rywalizowali: junior młodszy Maksymilian Magoch - 25 miejsce, natomiast Amelia Odój, startująca w kategorii młodziczek (rocznik 2008) miała wywrotkę tuż po starcie, na co miał wpływ mocny boczny wiatr. Tuż po niej na trasę ruszyła Kaja Tamulewicz, w konkurencji młodziczek rocznik 2007. Młoda lublinianka spisała się znakomicie, zdobywając brązowy medal.

W trakcie zawodów, trener LTK Fala Lublin - Zbigniew Świderski, otrzymał z rąk prezesa Polskiego Związku Kajakowego - Tadeusza Wróblewskiego, medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego za zasługi wniesione w rozwój kajakarstwa.

Piłkarz Górnika Łęczna, Bartłomiej Kalinkowski wziął ślub z ...