Młode szczypiornistki z Lublina otrzymały powołania do Cetniewa na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piłkarki ręczne UKS Roxa Lublin w ubiegłym roku zdobyły mistrzostwo Polski juniorek młodszych. W zwycięskim składzie znalazły się między innymi Kinga Lemiech oraz Amelia Kawka materiały klubowe
Związek Piłki Ręcznej w Polsce opublikował składy kadr narodowych juniorek młodszych (rocznik 2004 r. i młodsze) oraz juniorek (rocznik 2002 i młodsze) na zgrupowanie szkoleniowe. Obie reprezentacje w dniach 5-18 sierpnia będą trenować Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewo. W gronie powołanych znalazło się aż pięć zawodniczek z klubów województwa lubelskiego.

W gronie 18 powołanych juniorek młodszych znalazły się między innymi dwie młode szczypiornistki MKS Lublin Martyna Wolny i Maria Szczepaniak. Trenerką kadry w tej kategorii wiekowej jest Małgorzata Buksakowska, a jej asystentem Artur Piechota.

Z kolei nominacje do kadry juniorek otrzymały dwie zawodniczki UKS Roxa Lublin - Kinga Lemiech i Amelia Kawka oraz Kinga Kamecka z SPR Łukovia Łuków. Głównym szkoleniowcem polskiej kadry w tej grupie wiekowej jest Paweł Tetelewski.

Piłkarki ręczne UKS Roxa Lublin w ubiegłym roku zdobyły mistrzostwo Polski juniorek młodszych. W finałowym spotkaniu podczas turnieju Final Four w Dopiewie pokonały miejscowy zespół UKS Pantery 36:25. Najwszechstronniejszą zawodniczką mistrzostw została Kinga Lemiech, natomiast skrzydłowa Amelia Kawka oraz jeszcze jej dwie koleżanki ze zwycięskiej drużyny zostały wybrane do najlepszej siódemki turnieju.

Totolotek Regionalny Puchar Polski w rękach piłkarzy z Radzy...