Nawet 800 nastoletnich pasjonatów technologii informatycznych wzięło udział w konferencji Check IT. Podczas trzeciej edycji wydarzenia organizowanego przez Urząd Miasta Lublin można było uczestniczyć w wykładach i pokazach nowoczesnych urządzeń. - Ciekawa konferencja. Podobają mi się zwłaszcza prezentowane tu nowinki techniczne – przyznaje Piotr, uczeń technikum w Łęcznej. Podobne uwagi ma nastoletni Adrian: - Byłem na wykładzie na temat wykorzystania informatyki w codziennym życiu. Myślę, że zdobytą tu wiedzę wykorzystam w praktyce.

Na dzisiejszym wydarzeniu w Lubelskim Centrum Konferencyjnym pojawiły się setki młodych ludzi, przede wszystkim uczniów klas informatycznych z regionu. Można też było spotkać gości zza wschodniej granicy. Prezentacje i wykłady miało około stu prelegentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, uczelni, kół naukowych. Pojawili się też pracodawcy. Wśród nich Piotr Pietras z firmy Edge One Solutions.

- Ciężka praca jest kluczem do sukcesu w programowaniu.

Chodzi nie tylko o naukę, ale też udział w kołach zainteresowań i wydarzeniach typu Check IT - twierdzi Piotr Pietras, od czterech lat związany z branżą IT. - Regularnie biorę udział w takich konferencjach i patrzę na młodych ludzi jak na swoich przyszłych pracowników. Bardzo ważny jest dla nich kontakt z mentorem i planowanie ścieżki kariery już teraz – dodaje.

Check IT to spotkanie osób związanych z programowaniem i nowinkami technologicznymi z ich młodszymi kolegami i koleżankami. Kolejnym ważnym wydarzeniem w kalendarzu lubelskiego środowiska IT są Lubelskie Dni Informatyki. Konfencja odbędzie się 27 kwietnia.