Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież otrzyma pieniądze na realizację projektów. Rusza Miejski Aktywator Młodzieżowy

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Nowy program grantowy ma być wsparciem dla młodych mieszkańców Lublina w realizacji działań społecznych i obywatelskich.

– Miejski Aktywator Młodzieżowy pomoże młodym mieszkańcom i mieszkankom Lublina w zdobywaniu nowych doświadczeń. To program dający wsparcie materialne w realizacji projektów w obszarze działalności społecznej i obywatelskiej, a tym samym ułatwiający aktywne włączanie się w życie naszego miasta. Realizując założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży dążymy do tego, aby Lublin był miastem ludzi aktywnych, świadomych i umiejętnie korzystających z narzędzi partycypacyjnych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

Celem Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego (MAM) jest wsparcie w realizowaniu projektów o tematyce społecznej i obywatelskiej, których pomysłodawcami są osoby w wieku 10-30 lat, które uczą się lub pracują w Lublinie. Zamysłem inicjatywy jest wprowadzenie zmiany w otoczeniu, działanie w grupie i zaangażowanie młodych ludzi.

Projekty mogą składać nieformalne grupy młodzieżowe (minimum 3 osoby). Pomysły będą realizowane od 1 lipca do 15 listopada.

Granty w Miejskim Aktywatorze Młodzieżowym

Wnioski na granty można składać do 2 czerwca lub do wyczerpania przeznaczonych finansów. 15 czerwca dowiemy się, kto otrzyma wsparcie w realizacji projektów. Pomysły społeczne o obywatelskie mogą wymagać różnego wsparcia finansowego, dlatego też zostały podzielone na 4 kategorie: 4 mikrogranty o wartości 500 zł każdy, 6 małych o wartości 1 tys. zł każdy, 6 średnich w kwocie 2 tys. Zł oraz 3 duże dofinansowania o wartości 5 tys. zł.

- W ramach MAM nie będą finansowane działania, które kwalifikują się do dofinansowania w ramach innych programów realizowanych przez Miasto Lublin. Przykładowo, na działania artystyczne można uzyskać dofinansowanie ze stypendium na realizację młodzieżowego projektu z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury bądź z programu Młodzież Inspiruje Dzielnice - wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Wsparciem w realizacji projektów będą szkolenia i warsztaty. Harmonogram spotkań:

  • warsztaty tworzenia projektów społecznych, 13-14 i 27-28 maja, Hej!, ul. Peowiaków 11;
  • spotkanie informacyjne o MAM, 16 maja godz. 17:00-19:00, Hej!, ul. Peowiaków 11;
  • webinar informacyjny dotyczący MAM, 23 maja, godz. 17:00-19:00;
  • maraton pisania wniosków MAM, 29 maja, Hej!, ul. Peowiaków 11.
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski