Mogło być więcej ofiar Muhameta E. - nożownika z Galerii Dominikańskiej?

  • Gazeta Wrocławska

Marcin Rybak

Nożownik z Galerii Dominikańskiej, obywatel Turcji Muhamet E., usłyszał dziś zarzut zabójstwa 20-letniego rodaka. Przyznał się do winy. Ale szczegółów jego wyjaśnień prokuratura nie ujawnia ze względy na dobro śledztwa. Do sądu jeszcze dziś wpłynie wniosek o tymczasowy areszt. Mężczyzna zadał swojej ofierze kilkanaście ciosów nożem.

O mały włos nie doszło do jeszcze jednej tragedii. Podczas zatrzymywania przez policję, w sobotni wieczór, Muhamet E. wyrzucił nóż do tunelu samochodowego pod placem Dominikańskim. Nóż o długości 25 centymetrów i trzycentymetrowym ostrzu, wbił się w karoserię przejeżdżającego samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zabójstwa doszło w sobotę po godzinie 20 w restauracji Mc Donald’s w Galerii Dominikańskiej. Muhamet E. zaatakował rodaka nożem. Zadał mu kilkanaście ciosów – w szyję, klatkę piersiową, ramiona. Potem zaczął uciekać.
Kilku świadków rzuciło się za nim w pogoń. Jeden z nich opowiadał nam potem, że mężczyzna z nożem w ręku wybiegł na dwór i zaczął uciekać ulicą. Nasz rozmówca – pan Marcin – zatrzymał nadjeżdżający radiowóz. Na widok policjantów z bronią mężczyzna wyrzucił nóż i poddał się.

Dlaczego zabił swojego rodaka? Tego śledczy ujawnić nie chcą. Prokuratura chce, żeby podejrzany trafił do aresztu. Sąd ma 24 godziny na rozpoznanie wniosku. Wiadomo już, że posiedzenie sądu odbędzie się jutro o godz. 11.30. Dziś nie mogło się odbyć, bo termin nie pasował zatrudnionemu przez prokuraturę tłumaczowi języka tureckiego.

Mamy film z pościgu za nożownikiem z Galerii Dominikańskiej [ZOBACZ]

Wrocław: Atak nożownika w Galerii Dominikańskiej. Ofiara nie żyje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.03.2019, 17:28

Całe szczęście, że skończyło się na jednej ofierze i nikt inny nie został zaatakowany. Widać, że ofiara nie była przypadkowa i nikogo innego nie chciał zaatakować. Wiadomo jaka jest sytuacja w Turcji, pewnie poszło o przekonania polityczne. Szkoda tylko, że u nas rozwiązują swoje problemy, tak nie może być.

15.03.2019, 12:23

A Biały Penis dalej swoje, ciągle tylko o ssaniu członków. Masz jakiś fetysz z tym związany?

13.03.2019, 19:07

Today the murdered is Turk. Tomorrow it will be a Polish person who disagrees with them on anything.
K*rds are not the secular Middle East saviors as depicted in US/Western Europe media. They give birth to children tenfold compared to EU average. They will bring their problems to wherever they go. It's up to European Youth to force their govts to deport them.

13.03.2019, 14:44

Trollować trzeba umieć.

13.03.2019, 10:30

tak bezpieczniej !

13.03.2019, 10:29

w pośredniaku , hultaju byłeś. ? Gazeta Wrocławska-goni za tanią, niepolityczną sensacja...takie bździny wypuszcza !!!

13.03.2019, 08:51

To że by uciekł gdyby nie pościg to jest twoja opinia nie fakt. Szacun dla kolesi z pościgu ale nie ma pewności że morderca nie zostałby złapany.

13.03.2019, 06:39

Tak? To obejrzyj profil FB Prezydenta Wrocławia- takie pierdoły, że można odnieść wrażenie, że więcej jest na FB niż w ratuszu. A wybieranie imienia dla kotka na FB też mieści się w kategoriach zarządzania miastem?
Tym ludziom należą się podziękowania, gdyby nie ruszyli za tym turkiem to by uciekł a podziękowań włodarza miasta dla nich brak... Takie są fakty

13.03.2019, 00:42

Join Polish Patriots! Join ONR, MW or SZTURMOWCY. Only for white men!

12.03.2019, 23:14

Nożownik z Galerii Dominikańskiej, obywatel Turcji Muhamet E., usłyszał dziś zarzut zabójstwa 20-letniego rodaka. Przyznał się do winy. Ale szczegółów jego wyjaśnień prokuratura nie ujawnia ze względy na dobro śledztwa. Do sądu jeszcze dziś wpłynie wniosek o tymczasowy areszt. Mężczyzna zadał swojej ofierze kilkanaście ciosów nożem. 

12.03.2019, 21:36

Patriots of Europe, eradicate the K*rd scum from your countries for your own good. Deport those insects!

12.03.2019, 21:34

I present you: The K*rd

12.03.2019, 20:33

Nikogo to nie interesuje, twoje pedalskie chore zapędy

12.03.2019, 19:20

Lubię brać od tyłu na szturmowca takich jak ty ciepłych onr'owców

12.03.2019, 18:32

Rząd Platformy Obywatelskiej rozpoczął wprowadzanie do Polski i Europy mechanizmu stałej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu - Arabów. W Polsce Arabowie mieli być osiedlani na stałe z prawem do ściągania swoich krewnych z Afryki. Prawo ściągania krewnych z Afryki doprowadzić mogło że np. z 10 tyś arabów automatycznie w Polsce miało prawo osiedlić się na stałe nawet kilkaset tysięcy Arabów z Afryki. Rząd Platformy Obywatelskiej zapewniał im stałe osiedlenie w Polsce i ci osiedleni na stałe Arabowie dostać mieli za darmo socjal, służbę zdrowia edukacje i inne profity za darmo w czasie gdy mówiło się że dla polskich dzieci nie ma pieniędzy na 500+.
Choć rząd Platformy Obywatelskiej szykował Arabom w Polsce mieszkania (a w tym czasie nie miał pieniędzy dla polskich dzieci na 500+) organizował przetargi na darmową służbę zdrowia dla Arabów nie zdążył dokończyć tego procesu ponieważ w tym czasie odbyły się wybory i Platforma Obywatelska oraz Ewa Kopacz została odsunięta od władzy.

Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość i zablokowało cały mechanizm stałej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu głównie Arabów do Polski i Europy.
Obecnie za Prawa i Sprawiedliwości pozwolenia na pobyt i pracę dostają obcokrajowcy z krajów nie arabskich (wstrzymywane są pozwolenia na pracę w Polsce pracowników z takich krajów jak Bangladesz Pakistan Indie wbrew woli pracodawców – pracodawców którzy chcą kreować politykę migracyjną )ale jest to pozwolenie tylko na kilka miesięcy. Nie dostają za darmo mieszkań socjalu i prawa do pobytu na stałe innych profitów jak to miało być za Platformy Obywatelskiej z Arabami.
W 90% są to Ukraińcy pracujący w branżach w których Polacy nie chcą pracować i brakuje pracowników szczególnie w zbieractwie przy sprzątaniu czy w najcięższej budowlance. W tych branżach zatrudniana jest zdecydowana większość obcokrajowców.

12.03.2019, 18:32

Należy pamiętać o Deklaracji 12 Prezydentów miast pochodzący ze środowisk Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w tym prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie wspierania przyjmowania migrantów i „uchodźców” do miast, których są prezydentami. Była to próba wprowadzenia tzw kultury multikulti do naszych miast wbrew woli Rządu Prawa i Sprawiedliwości i odpowiedź na powstrzymanie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przymusowej relokacji do Polski Islamikich migrantów w ramach tzw mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców, programu który miał stać się mechanizmu stałej relokacji - Arabów migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Prezydenci tych miast pochodzący ze środowisk Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiedzieli powołanie zespołu roboczego ds. migracji i integracji, który będzie wspierany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) oraz Biuro Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).
Prezydenci ci uznali za konieczne wspólne działanie organów władzy samorządowej i rządowej, służb publicznych, organizacji pozarządowych, kościołów, uczelni wyższych, instytucji kultury oraz organizacji biznesu i rynku pracy.

12.03.2019, 16:18

Co znaczy "mogł zabić więcej osob"? To teoretyczne stwierdzenie jak rozumiem? Teoretycznie każdy z nas moze zabić. Proponuje artykuł "każdy z nas moze zabić"

12.03.2019, 15:14

Eliminować na miejscu, a rodziny wywala z kraju

12.03.2019, 13:48

pamietam takie haslo :) Jedzac kebaba wspierasz araba :)

12.03.2019, 13:27

Tylko na których cywilach? Takich jak bracia bielscy? Jak ci co Polaków sowietom wydawali nakresach. Ludzie mało wiedzą, dużo gadają.

12.03.2019, 13:19

Abram Tauber ci to powiedział? Widać miałeś dobrych nauczycieli.

12.03.2019, 13:15

który z pederastów na tym zdjęciu to ty ?

12.03.2019, 13:11

Nie cpaj dziecko

12.03.2019, 12:50

Toż to wielki kawał stali ! Trzycentymetrowym ostrzem to na lwa można się porwać a co dopiero na człowieka... Poprawcie to bo oczy bolą.

12.03.2019, 12:29

Wiedziałem że się odezwiecie jesteście nazwodni :*