MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MOSiR zamyka halę przy Al. Zygmuntowskich

Artur Jurkowski
- W wakacje w hali  nie odbywają się żadne zawody sportowe. Dlatego właśnie wybraliśmy ten okres na przeprowadzenie remontu - mówi Zbigniew Hołysz, wiceprezes MOSiR "Bystrzyca".
- W wakacje w hali nie odbywają się żadne zawody sportowe. Dlatego właśnie wybraliśmy ten okres na przeprowadzenie remontu - mówi Zbigniew Hołysz, wiceprezes MOSiR "Bystrzyca". www.mosir.lublin.pl
Nie będzie można korzystać z hali sportowej przy Al. Zygmuntowskich. Dzisiaj do obiektu wchodzą ekipy remontowe. Prace potrwają co najmniej dwa miesiące. - W wakacje w hali i tak nie odbywają się żadne zawody sportowe. Dlatego właśnie wybraliśmy ten okres na przeprowadzenie remontu - mówi Zbigniew Hołysz, wiceprezes MOSiR "Bystrzyca".

W budynku ma być przede wszystkim poprawiony dach. - Jest rzeczywiście w fatalnym stanie - przyznaje Hołysz. Ponadto wewnątrz hali wykonane będą m.in. pochylnie dla niepełnosprawnych, podłogi, szatnie i toalety dla zawodników, instalacje przeciwpożarowe. Na podłodze pojawi się nowy parkiet do rozgrywania meczów. - Jeśli nie wykonalibyśmy tych prac, to obiekt zostałby zamknięty na mocy decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Na wykonanie wszystkich zaleceń mamy czas do lipca 2013 roku - tłumaczy Hołysz.

Remont przeprowadzi konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie lubelskie spółki: Polbud - Wschód oraz PHU Edach. - Firmy dobrze znają obiekt przy Al. Zygmuntowskich, bo już wcześniej pracowały przy innych remontach wewnątrz hali - dodaje Hołysz.

Konsorcjum na zrealizowanie wszystkich robót ma czas do 24 września. - Niewykluczone jednak, że prace zakończą się wcześniej. Wykonawca obiecuje skrócenie terminu remontu do początku września - twierdzi Hołysz.

Na inwestycje MOSiR był gotów wydać 2,5 mln zł. Ostatecznie zapłaci 2,3 mln zł, bo na tyle oszacował koszt robót zwycięzca przetargu.

- W wakacje będzie można, mimo prowadzonych prac, korzystać z pływalni przy Al. Zygmuntowskich - zapewnia Hołysz. W obiektach przy Al. Zygmuntowskich będą prowadzone w najbliższych miesiącach jeszcze kolejne prace budowlane. Zainstalowanych zostanie 80 solarów. - Prawdopodobnie pojawią się na dachu pływalni. Pozwolą m.in. na podgrzewanie wody w basenie - mówił Mariusz Szmit, prezes MOSiR "Bystrzyca".

To element projektu związanego z wykorzystywaniem energii odnawialnej. Komunalna spółka otrzymała na ten cel 1,4 mln zł dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Łączny koszt inwestycji jest szacowany na 2,2 mln zł. Urządzenia do wykorzystania energii słonecznej pojawią się też na Globusie i Słonecznym Wrotkowie. Inwestycje, zgodnie z harmonogramem realizacji projektu, mają być zakończone do połowy 2013 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski