Motocross: Jakub Piątek (KM Cross Ekoklinkier Lublin) wygrał zawody w Olsztynie

KAMB
Udostępnij:
Jakub Piątek reprezentujący KM Cross Ekoklinkier Lublin wygrał motocrossowe zawody Pucharu Polski w Olsztynie. Z dobrej strony na tej samej imprezie pokazał się Maciej Więckowski. 15-letni zawodnik pojechał w wyścigu seniorów i w stawce 40 zawodników zajął wysokie szóste miejsce.

Jakub Piątek dotychczas odnosił sukcesy w kategoriach młodzików i juniorów. To drugi jego sezon startów w kategorii seniorskiej MX2 (na motocyklach dwusuwowych o pojemności do 125 ccm i do 450 ccm na motocyklach czterosuwowych). W Olsztynie Kuba rywalizował przy pełnej maszynie startowej, na której stanęło 40 zawodników. Byli wśród nich prawdziwi wyjadacze motocrossowych torów jak np. Paweł Szturomski mistrz Polski w Cross Country z 2008, członek kadry narodowej z Automobilklubu Głogów czy Jakub Majchrzak z Leszna zdobywca Pucharu Polski w 2010. Jednak to zawodnik z Lublina był najlepszy na torze. Jechał jak prawdziwy wyjadacz, cały czas prowadząc i kontrolując przewagę nad innymi zawodnikami. W trakcie zawodów rozgrywane były dwa wyścigi i oba wyścigi wygrywał właśnie Kuba Piątek. Zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Jakub Majchrzak, a trzecie Paweł Szturomski.

Zaskoczeniem był występ Macieja Więckowskiego. Maciek od tego sezonu startuje w klasie junior, w ubiegłym sezonie zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie młodzików MX85. W Olsztynie 15 - letni Maciek Więckowski ścigał się z seniorami i zawstydził wielu starszych i doświadczonych zawodników.