Motocross: Medale zawodniczek i zawodników z KM Cross Lublin na mistrzostwach Polski

Na torze w Gdańsku-Borkowie odbyły się ostatnie zawody z cyklu mistrzostw Polski w Motocrossie. Największy sukces z zawodniczek i zawodników z naszego regionu odniosła Karolina Liszewska (Klub Motorowy Cross Lublin). Podopieczna Karola Kędzierskiego, zdobyła złoty medal w klasie kobiet. Liszewska przed ostatnią rundą czempionatu zajmowała w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, ale świetnie pojechała dwa ostatnie wyścigi i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) sezon zakończył na drugiej pozycji w najmocniejszej klasie Open ustępując jedynie o dwanaście punktów mistrzowi Polski Łukaszowi Lonce z AMK Człuchów (Lonka 500 pkt, Kędzierski 448 pkt.)

W tym sezonie po kontuzji do ścigania wrócił Arkadiusz Pryk. Młody zawodnik KM Cross Lublin w Gdańsku przez awarię motocykla stracił szansę na miejsce na podium i w mistrzostwach Polski w klasie młodzików MX85 uplasował się na czwartym miejscu.

Jednak i on miał powody do zadowolenia, ponieważ w weekend odbyły się również Zespołowe Mistrzostwa Polski w Motocrossie. KM Cross Lublin wystawił do tych zawodów zespół złożony z trzech zawodników: Kędzierskiego, Filipa Więckowskiego i Pryka. Lubelski zespół stanął na najniższym stopniu podium. Zwyciężył AMK Człuchów przed Olsztyńskim Okręgiem PZM.

Kilku zawodników KM Cross Lublin wystąpiło w zawodach typu hard enduro w Bełchatowie. Red Bull 111 Megawatt to masowy wyścig motocyklowy enduro na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Do wyścigów kwalifikacyjnych w sobotę stanęło 665 zawodników i zawodniczek nie tylko z Polski, ale z wielu krajów Europy. Po kwalifikacjach do wyścigu finałowego w niedzielę stanęło 502 rajderów. Przez trzy okrążenia zawodnicy rywalizowali na 21-kilometrowej pętli. Wygrał Jonny Walker z Wielkiej Brytanii, szósty był Łukasz Kurowski z Radomia.

Reprezentanci KM Cross Lublin zajęli miejsca: 36 Grzegorz Antoniak, 43 Robert Rozpędowski, 285 Jarosław Wiśniewski, 366 Maciek Sagan, 368 Michał Jaskmanicki, 375 Daniel Lipniacki. Kwalifikacji nie przeszli: Bartek Potębski i Łukasz Madej.