Motor będzie mocny? Wysoka wygrana w ostatnim sparingu [ZDJĘCIA]

Piłkarze Motoru Lublin rozegrali ostatni mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Na boisku przy ulicy Rusałka żółto-biało-niebiescy pokonali trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki aż 6:0.

Od początku widać było, kto jest stroną dominującą. Aspirujący do awansu na zaplecze Ekstraklasy zawodnicy Motoru szybko otworzyli wynik spotkania z aktualnym wiceliderem grupy 1 rozgrywek 3. ligi. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Swędrowski (1:0). Zaledwie cztery minuty później było już 2:0. Lublinianie jednak cały czas dążyli do podwyższenia wyniku, co się udało w 20. minucie, kiedy to do własnej bramki trafili rywale. Przed przerwą swoje drugie trafienie dołożył popularny „Swędro”, a wynik ustalił najlepszy strzelec jesieni w eWinner 2. lidze – Michał Fidziukiewicz (5:0).

W przerwie trener Saganowski zdecydował się na dwie zmiany. Kolejnych sześciu dokonał w 67. minucie. Na placu gry pojawił się między innymi Cezary Polak, który na kwadrans przed końcem strzelił szóstego gola na Motoru. Na murawie zameldował się także Jakub Kosecki, który jest jednym z najgłośniejszych transferów okienka w 2. lidze. „Kosa”, który występuje z numerem 1 na koszulce, na swoje pierwsze trafienie dla nowej drużyny nadal musi jednak poczekać.

Dla ekipy trenera Marka Saganowskiego była to już siódma gra kontrolna, w której odnieśli piątą wygraną. Na początek przygotowań lublinianie przegrali z pierwszoligowym ŁKS-em 1:2. Rywalami piłkarzy z „Koziego Grodu” w kolejnych sześciu spotkaniach były ekipy trzecioligowe.

Żółto-biało-niebiescy pokonali drużyny Tomasovii (2:0) i Chełmianki (6:2). Po zwycięstwach przyszła porażka z Siarką Tarnobrzeg (1:3). Kolejne trzy spotkania padły już łupem zawodników Motoru, którzy okazali się lepsi od Legionovii (4:2), rezerw Legii Warszawa (2:0) i właśnie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (6:0).

W pierwszym meczu ligowym piłkarskiej wiosny Motor zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Początek tego spotkania w sobotę (26 lutego) o godzinie 13:00. Najbliższy mecz domowy natomiast 5 marca. Rywalem Pogoń Siedlce. W tej części sezonu na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy rozegrają łącznie siedem meczów (w przypadku baraży więcej). Od początku lutego klub uruchomił sprzedaż karnetów.

Motor Lublin – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 6:0 (5:0)

Bramki: Swędrowski 10, 25, Rak 14, Fidziukiewicz 30, Polak 74

Motor: Madejski – Wójcik (67 Kusiński), Błyszko, Najemski (67 Cichocki), Rozmus (67 Moskwik), Swędrowski (45 Kołbon), Świeciński (81 Kosior), Ceglarz (67 Polak), Rak (67 Król), Ryczkowski (45 Kosecki), Fidziukiewicz (67 Firlej). Trener: Marek Saganowski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0