Motor lepszy od Legionovii w meczu kontrolnym w Uniejowie

Podczas ostatniego dnia pobytu na obozie przygotowawczym w Uniejowie, piłkarze Motoru Lublin pokonali w spotkaniu sparingowym trzecioligową Legionovię Legionowo 4:2. Dla podopiecznych trenera Marka Saganowskiego był to piąty mecz towarzyski powoli kończącego się okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną eWinner 2. Ligi.

Motor już na samym początku piątkowego spotkania miał sytuację bramkową. Strzał głową Michała Fidziukiewicza z 2. minuty poleciał jednak nad poprzeczką bramki rywali. W kolejnym fragmencie gra była dosyć chaotyczna i żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie dobrej okazji. To się zmieniło w 25. minucie. Dośrodkowanie Cezarego Polaka na gola zamienił Adam Ryczkowski, który na drugim słupku ładnie zamknął akcję lublinian (1:0). Do przerwy wynik już nie uległ zmianie, choć w 32. minucie znowu strzału próbował najlepszy snajper eWinner 2. Ligi – Fidziukiewicz. Podobnie jednak co na początku meczu, także tym razem piłkę przeniósł nad poprzeczką.

Po zmianie stron lepiej zaczęli rywale. W 52. minucie do wyrównania doprowadził Dariusz Zjawiński (1:1). Chwilę później trzecią bliski szczęścia był Fidziukiewicz, ale trafił w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w tym przypadku. Prowadzenie Legionovii w 62. minucie dał Bartosz Mroczek (1:2). Nie do trzech, a do czterech razy sztuka – to trzeba powiedzieć o Fidziukiewiczu, który z okolic „ jedenastki” wyrównał stan rywalizacji w 72. minucie (2:2). Żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem. Kilkadziesiąt sekund później trzecią bramkę zdobył Ryczkowski, a kilka minut po tym wynik na 4:2 z karnego ustalił Piotr Ceglarz.

W sobotę w Książenicach lublinianie zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa. W ostatnim sprawdzianie przed powrotem ligi, 19 lutego, Motor zagra ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Motor Lublin – Legionovia Legionowo 4:2 (1:0)

Bramki: 2x Ryczkowski, Fidziukiewicz, Ceglarz – Zjawiński, Mroczek

Motor: Zawodnik testowany – Wójcik, Błyszko, Najemski, Rozmus, Świeciński, Ceglarz, Swędrowski, Ryczkowski, Polak, Fidziukiewicz. Trener: Marek Saganowski

Legionovia: Krzywański (46’ Błesznowski) – Kaczorowski (60 Gołąb), Waszkiewicz, Bujak (60’ Wojdyga), Barański (60’ Pociecha), Sonnenberg (60’ Papazjan), Bajdur (60’ Testowany), Zaklika (60’ Budek), Koziara (75’ Bajdur), Mroczek (60’ Smuga), Balicki (46’ Zjawiński). Trener: Michał Piros