Motor Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski 0:0. Zobacz zdjęcia z meczu

KKZaktualizowano 
Miało być przełamanie, a wyszedł zaledwie bezbramkowy remis. Motor Lublin podzielił się punktami u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski i po trzech kolejkach sezonu 2019/20 ma na koncie tylko dwa oczka i zajmuje czternaste miejsce w trzecioligowej tabeli. Początek nowych rozgrywek jest dla żółto-biało-niebieskich kompletnie nieudany.

W derbowym starciu z Orlętami lublinianie utrzymywali się przy piłce przez nieco ponad 70 procent czasu gry. Oddali także mnóstwo strzałów w kierunku bramki rywali. Żaden z nich nie przyniósł im jednak powodzenia i po ostatnim gwizdku na Arenie Lublin zapadła krępująca cisza.

Motor zaczął sezon od porażki 1:2 w Kraśniku ze Stalą, następnie zremisował 1:1 w Chełmie, a w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością podzielił się punktami z Orlętami. Aktualnie, podopieczni trenera Mirosława Hajdy są jedną z pięciu drużyn, które jak dotąd nie zanotowały jeszcze zwycięstwa w obecnej kampanii. A już w najbliższą sobotę żółto-biało-niebieskich czeka kolejna trudna, derbowa potyczka w Świdniku z Avią.

Zapis tekstowej relacji "na żywo" z meczu "Motorowców" z Orlętami można znaleźć TUTAJ.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0

Motor: Olszewski - Cichocki, Kajpust, Grodzicki, Cichocki, Brzyski, Ceglarz (56 Kunca), Swędrowski (90 Kumoch), Duda, Bonin (74 Kruczkowski), Darmochwał (74 Paluch), Grunt. Trener: Mirosław Hajdo

Orlęta: Nowacki - Chyła, Szymala, Kursa, Ciborowski, Gałązka (71 Kalita), Sadowski (80 Rycaj), Chmielewski (90 Bożym), Renkowski (83 Ilczuk), Syryjczyk (55 Nowak), Sułek. Trener: Rafał Borysiuk

Żółte kartki: Swędrowski – Ilczuk, Kalita

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów)

Widzów: 2102

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 48

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cyk

Prawo Panie Żuk nie ma pan już mojego poparcia za ten cyrk. Poproś Pan ładnie Bartnickiego żeby wrócił. Skandal.

G
Gość
2019-08-18T23:25:24 02:00, mikeza:

a dla innych sportów lubelskich kasy z miasta brak, bo wszystko idzie w Motor. to jest studnia bez dna. Ile można jeszcze ładować pieniedzy w ten cyrk ??

2019-08-18T23:37:18 02:00, Gość:

Co ty pie... za bzdury. Poczytaj najpierw budżet a potem pisz. Sprawdz ktobdostal kasę i nie oklamuj ludzi. Zdecydiwanie nie tylko Motor

2019-08-19T12:49:26 02:00, mikeza:

Motor, ręczna i żuzel. Tylko, że ręczna i żużel to ekstraklasa, a Motor 3, a w zasadzie 4 liga. Na tą chwilę jest mase drużyn w rozgrywkach 2-3 ligowych, które nie dostaną złamanego grosza, bo kasa miasta jest pusta. Motoru to nie dotyczy. Sam poczytaj, a potem zabieraj głos.

Proste motor dostaję kasę z ratusza ponieważ jest głównym "sponsorem" super fajnego nowego stadionu :)...pamiętam że podczas mistrzostw Europy zawodnicy motoru musieli grać na boisku hetmana...prawdopodobnie gdyby motor przeniosłby się z rozgrywkami na stadion lublinianki (o ironio to się nie stanie bo o tym decydują władze miasta) jeśli jakimś cudem zamieniliby arenę na mniejsze boisko to z ratusza zapewne nie dostaliby ani grosza (co ostatecznie wyszło by na zdrowie klubowi, bo Lublin zasługuje żeby chociaż jedna jego drużyna grała co najmniej w 1lidze)

G
Gość

Wg POniektórch jest super. Wg mnie może coś osiągną tym starym chwytem na chiński sok. Przyjeżdża prowincja na ARENĘ a tu reflektory rozjaśniają ciemność i gra idzie jak PO maśle.Szkoda, że punktów zawsze na koniec rozgrywki brakuje do awansu. Oprócz puktów zawsze zostają na koniec suchoty kieszonkowe w Ratusiu i Motorze. A może tak wzbogaci kopaczy drużyna żużlowców. Trzeba wydać pocztówki Lublina z fotografią ekipy żużlowej oraz POdobizny poszczególnych żużlowców co jeżdżą w Lublinie. Na pewno zbierz się niezła kasa. I koledzy kopacze ruszą w górę. Chyba Kościuszko. Ale to daleko stąd. Nie szkodzi. Ptymizm przenosił góry to i może ściągnie Górę Kościuszki. OPby. Coraz bardziej POdoba mi się program emitowany przez stację Fokus a mianowicie "Starożytni Kosmici". Może Ci kosmici pomogą Lublinowi a właściwie kibicom piłkarzy Motoru. Tak nam doPOmóż Bóg.

G
Gość
2019-08-18T23:25:24 02:00, mikeza:

a dla innych sportów lubelskich kasy z miasta brak, bo wszystko idzie w Motor. to jest studnia bez dna. Ile można jeszcze ładować pieniedzy w ten cyrk ??

2019-08-18T23:37:18 02:00, Gość:

Co ty pie... za bzdury. Poczytaj najpierw budżet a potem pisz. Sprawdz ktobdostal kasę i nie oklamuj ludzi. Zdecydiwanie nie tylko Motor

2019-08-19T12:49:26 02:00, mikeza:

Motor, ręczna i żuzel. Tylko, że ręczna i żużel to ekstraklasa, a Motor 3, a w zasadzie 4 liga. Na tą chwilę jest mase drużyn w rozgrywkach 2-3 ligowych, które nie dostaną złamanego grosza, bo kasa miasta jest pusta. Motoru to nie dotyczy. Sam poczytaj, a potem zabieraj głos.

No czytałem dlatego zabrałem głos. A ty sobie sam zaprzeczyłeś. Wszystko idzie na Motor i wymieniasz trzy kluby? Liczenie nie boli. I co z tego, że Motor to "w zasadzie IV liga"? Ludzi na meczu jest więcej niż na wszystkich innych meczach w Lublinie z wyjątkiem żużla razem wziętych. Średnia za poprzedni sezon to ok. 2600, a w poprzednim sezonie 2950. Jak na IV ligę to kosmos bo malo kto z tysiąca wychodzi. Motor dostał 2 mln, żużel 2,7 a piłkarki ręczne 2,95 mln. Tylko Motor jest winien temu, że dla innych zabrakło?

W ogóle jak można porównywać piłkę z wielopłaszczyznowym poziomem ligowym, z setkami drużyn w całym kraju do koszykówki czy piłki ręcznej kobiet, gdzie albo kupujesz dziką kartę i grasz od razu w najwyższej lidze albo kupujesz za niewielkie pieniądze zawodników, którzy od ręki robią sukces? Nie mam nic do nich. Jest miejsce dla każdego ale skąd te kretyńskie porównania? I kasa też by się dla każdego znalazła ale przez zwolnienie podatkowe dla ludków do 26 roku życia miasto straciło w tym roku 65 baniek!!! I za to też do miasta i Motoru będą pretensje?

m
mikeza
2019-08-18T23:25:24 02:00, mikeza:

a dla innych sportów lubelskich kasy z miasta brak, bo wszystko idzie w Motor. to jest studnia bez dna. Ile można jeszcze ładować pieniedzy w ten cyrk ??

2019-08-18T23:37:18 02:00, Gość:

Co ty pie... za bzdury. Poczytaj najpierw budżet a potem pisz. Sprawdz ktobdostal kasę i nie oklamuj ludzi. Zdecydiwanie nie tylko Motor

Motor, ręczna i żuzel. Tylko, że ręczna i żużel to ekstraklasa, a Motor 3, a w zasadzie 4 liga. Na tą chwilę jest mase drużyn w rozgrywkach 2-3 ligowych, które nie dostaną złamanego grosza, bo kasa miasta jest pusta. Motoru to nie dotyczy. Sam poczytaj, a potem zabieraj głos.

G
Gość
2019-08-18T22:37:13 02:00, Gość:

Farsa. W lublinie ekstraklasa kosza mężczyzn i kobiet, żużel w elicie, pilka ręczna kobiet najlepsza w kraju a miasto łoży na zabawę wyżelowanych amatorów jakby byli w ekstraklasie. Drogo Pan płaci Panie Prezydencie za tę zabawę. Czy inne kluby w mieście są równo traktowane? Ile kasy wydano na utrzymanie pseudograjków którzy przegrywają w IV lidze

2019-08-18T23:53:02 02:00, Gość:

Kosz mężczyzn i kobiet w ekstraklasie dzięki temu, że miasto wykupiło dzikie karty kilka lat temu. Za kadencji Żuka z resztą. Piłkarki ręczne wielki szacun. Ale kogo to interesuje? 500 osób? Na zuzel miasto płaci. Gdyby nie płaciło to by nie było żużla w Lublinie. Na Motor chodzi po 2000-3000 ludzi czyli tylko żużel ichbreraz przerasta. Tyle że kibice żużla w 3/4 nie wiedzieli kto jezdzibw Motorze jescze rok temu. I jak się noga powine to znów będą kibicować Realowi i Barcelonie.

2019-08-19T07:26:12 02:00, Gość:

Tylko, że koszykarki mogą się przynajmniej pochwalić sukcesem w postaci zdobycia Pucharu Polski w roku 2016. Jakim sukcesem może się natomiast pochwalić piłkarski Motor?

2019-08-19T07:58:23 02:00, Gość:

Juniorzy dawnego naszego rodem z FSC Motoru zdobyli MP juniorów. Wladek Żmuda wychowanek Motoru zdobył 2 medale na Mundialu i 1 medal na IO. Mundial - 1974 r i 1982 r a IO w 1976 r _ Montreal.

2019-08-19T08:08:46 02:00, Gość:

To zamierzchła historia - mówmy o ostatnich czasach, a nie o dawnej epoce, gdzie sport był finansowany w odmienny niż obecnie sposób.

2019-08-19T08:43:46 02:00, Gość:

To może piłkarzom jak koszykarkom kupimy dziką kartę do ekstraklasy i cały skład na środek tabeli?

2019-08-19T08:57:20 02:00, Gość:

To musiałoby kosztować minimum 20 milionów złotych i wcale nie byłoby pewności, czy ten środek tabeli udałoby się osiągnąć. A za owe 20 milionów byłoby podium u koszykarzy, koszykarek i piłkarek ręcznych - promocja miasta dzięki transmisjom w różnych stacjach TV i wielu mediach.

To i tak nie jest do zrobienia ale piszę tak, bo nie ma sensu porównywać "osiągnięć" drużyn w innych dyscyplinach w naszym mieście bo każda ma inna historię. Niech każdy ma swoją niszę i niech gra ale prawda jest taka, że piła ręczna kobiet i koszykówka kobiet to sporty niszowe w naszym kraju. Jaka promocja przez tv? 500 osób w hali i 2000 przed telewizorem. Koszykarze mają w połowie zamknięta halę na meczach a reszta jest w połowie pusta. Motor ma potencjał a piłka nożna oglądalność więc nie ma co się dziwić, że na Motor się stawia. Inna sprawa to sensowność wydatków i kompletny brak długofalowej koncepcji.

G
Gość
2019-08-19T09:48:04 02:00, Towarzysz Sekretarz:

Futbol w tym mieście to cyrk i kabaret od lat..już przestałem liczyć ilu...jak to jest że w Białymstoku czy Kielcach mają fajną drużynę...w Olsztynie Stomil gra jak nie w I to w II lidze...za chwilę Rzeszów wprowadzi 2 (!!!) drużyny do I ligi...tylko Lublin to piłkarska dziura z amatorskimi graczami...z amatorskim zarządzaniem...inni mogą a my wiecznie nie?..wszyscy narzekali na grę Motoru z poprzedniego sezonu czy z poprzednich lat..a tu się okazuje że wtedy tak źle nie grali!...Teraz to dopiero jest padaka..drużyna zmontowana z łapanki ...z graczy którzy nie mieli szans na granie w lepszych klubach (a mam na myśli wcale nie Ekstraklasę czy pierwszą ligę!)..litości...jak widziałem ich wczorajszą grę to widzę że oni odnoszą wyniki na miarę swych możliwości!,..jakie zwycięstwa?!...remis to szczyt możliwości tej drużyny i nie ma co się łudzić na poprawę że się chłopaki rozkręcą...tak wiem..dopiero się poznają bo przecież zostali skrzyknięci z prawie całej Polski..więc muszą się poznać i tak dalej...walka o utrzymanie i na tym koniec..niech się poznają w rundzie jesiennej aby na wiosnę nadrabiać jesień bo reszta na nas nie będzie czekać...i chyba tylko wieśniackie zespoły po nas zapłaczą jeśli spadniemy bo gdzie indziej jak nie u nas mogliby wystąpić na tak pięknym stadionie?

Zasadniczo dużo prawdy tyle, że i tak nie spadniemy. Znów zaczną w pewnym momencie grać bo widać, że to jest zlepek w pewnej części przyzwoitych piłkarzy. Pytanie tylko czy tym razem wylądują na drugim, trzecim czy czwartym miejscu. I za rok bez konsekwencji i pomysłu przeprowadzimy kolejną łapankę

R
Rycho

Klub piłkarski nie może normalnie funkcjonować gdy kieruje nim partia polityczna, bo funkcjonariusze partyjni raczej nie są zainteresowani zyskiem spółki (ta jedzie na stratach) i osiągnięciem awansu drużyny, ale utrzymaniem stanowisk.

T
Towarzysz Sekretarz

Futbol w tym mieście to cyrk i kabaret od lat..już przestałem liczyć ilu...jak to jest że w Białymstoku czy Kielcach mają fajną drużynę...w Olsztynie Stomil gra jak nie w I to w II lidze...za chwilę Rzeszów wprowadzi 2 (!!!) drużyny do I ligi...tylko Lublin to piłkarska dziura z amatorskimi graczami...z amatorskim zarządzaniem...inni mogą a my wiecznie nie?..wszyscy narzekali na grę Motoru z poprzedniego sezonu czy z poprzednich lat..a tu się okazuje że wtedy tak źle nie grali!...Teraz to dopiero jest padaka..drużyna zmontowana z łapanki ...z graczy którzy nie mieli szans na granie w lepszych klubach (a mam na myśli wcale nie Ekstraklasę czy pierwszą ligę!)..litości...jak widziałem ich wczorajszą grę to widzę że oni odnoszą wyniki na miarę swych możliwości!,..jakie zwycięstwa?!...remis to szczyt możliwości tej drużyny i nie ma co się łudzić na poprawę że się chłopaki rozkręcą...tak wiem..dopiero się poznają bo przecież zostali skrzyknięci z prawie całej Polski..więc muszą się poznać i tak dalej...walka o utrzymanie i na tym koniec..niech się poznają w rundzie jesiennej aby na wiosnę nadrabiać jesień bo reszta na nas nie będzie czekać...i chyba tylko wieśniackie zespoły po nas zapłaczą jeśli spadniemy bo gdzie indziej jak nie u nas mogliby wystąpić na tak pięknym stadionie?

G
Gość

Żużel na Arenie coraz bliżej

G
Gość
2019-08-18T22:37:13 02:00, Gość:

Farsa. W lublinie ekstraklasa kosza mężczyzn i kobiet, żużel w elicie, pilka ręczna kobiet najlepsza w kraju a miasto łoży na zabawę wyżelowanych amatorów jakby byli w ekstraklasie. Drogo Pan płaci Panie Prezydencie za tę zabawę. Czy inne kluby w mieście są równo traktowane? Ile kasy wydano na utrzymanie pseudograjków którzy przegrywają w IV lidze

2019-08-18T23:53:02 02:00, Gość:

Kosz mężczyzn i kobiet w ekstraklasie dzięki temu, że miasto wykupiło dzikie karty kilka lat temu. Za kadencji Żuka z resztą. Piłkarki ręczne wielki szacun. Ale kogo to interesuje? 500 osób? Na zuzel miasto płaci. Gdyby nie płaciło to by nie było żużla w Lublinie. Na Motor chodzi po 2000-3000 ludzi czyli tylko żużel ichbreraz przerasta. Tyle że kibice żużla w 3/4 nie wiedzieli kto jezdzibw Motorze jescze rok temu. I jak się noga powine to znów będą kibicować Realowi i Barcelonie.

2019-08-19T07:26:12 02:00, Gość:

Tylko, że koszykarki mogą się przynajmniej pochwalić sukcesem w postaci zdobycia Pucharu Polski w roku 2016. Jakim sukcesem może się natomiast pochwalić piłkarski Motor?

2019-08-19T07:58:23 02:00, Gość:

Juniorzy dawnego naszego rodem z FSC Motoru zdobyli MP juniorów. Wladek Żmuda wychowanek Motoru zdobył 2 medale na Mundialu i 1 medal na IO. Mundial - 1974 r i 1982 r a IO w 1976 r _ Montreal.

2019-08-19T08:08:46 02:00, Gość:

To zamierzchła historia - mówmy o ostatnich czasach, a nie o dawnej epoce, gdzie sport był finansowany w odmienny niż obecnie sposób.

2019-08-19T08:43:46 02:00, Gość:

To może piłkarzom jak koszykarkom kupimy dziką kartę do ekstraklasy i cały skład na środek tabeli?

To musiałoby kosztować minimum 20 milionów złotych i wcale nie byłoby pewności, czy ten środek tabeli udałoby się osiągnąć. A za owe 20 milionów byłoby podium u koszykarzy, koszykarek i piłkarek ręcznych - promocja miasta dzięki transmisjom w różnych stacjach TV i wielu mediach.

G
Gość

Oglądałem wszystkie 3 mecze i ten był chyba najlepszy, więc jest progres. Hajdo ma pomysł na grę, ten sezon jest stracony, powinno się budować drużynę na przyszły sezon. Podziękować Boninowi i Grodzickim i dać grać młodym żeby w przyszłym sezonie walczyli o awans. Drużyna gra dużo lepiej niż za samy, potrzeba jej więcej spokoju bo ciągłe zmiany nie prowadzą do niczego dobrego.

G
Gość
2019-08-18T22:37:13 02:00, Gość:

Farsa. W lublinie ekstraklasa kosza mężczyzn i kobiet, żużel w elicie, pilka ręczna kobiet najlepsza w kraju a miasto łoży na zabawę wyżelowanych amatorów jakby byli w ekstraklasie. Drogo Pan płaci Panie Prezydencie za tę zabawę. Czy inne kluby w mieście są równo traktowane? Ile kasy wydano na utrzymanie pseudograjków którzy przegrywają w IV lidze

2019-08-18T23:53:02 02:00, Gość:

Kosz mężczyzn i kobiet w ekstraklasie dzięki temu, że miasto wykupiło dzikie karty kilka lat temu. Za kadencji Żuka z resztą. Piłkarki ręczne wielki szacun. Ale kogo to interesuje? 500 osób? Na zuzel miasto płaci. Gdyby nie płaciło to by nie było żużla w Lublinie. Na Motor chodzi po 2000-3000 ludzi czyli tylko żużel ichbreraz przerasta. Tyle że kibice żużla w 3/4 nie wiedzieli kto jezdzibw Motorze jescze rok temu. I jak się noga powine to znów będą kibicować Realowi i Barcelonie.

2019-08-19T07:26:12 02:00, Gość:

Tylko, że koszykarki mogą się przynajmniej pochwalić sukcesem w postaci zdobycia Pucharu Polski w roku 2016. Jakim sukcesem może się natomiast pochwalić piłkarski Motor?

2019-08-19T07:58:23 02:00, Gość:

Juniorzy dawnego naszego rodem z FSC Motoru zdobyli MP juniorów. Wladek Żmuda wychowanek Motoru zdobył 2 medale na Mundialu i 1 medal na IO. Mundial - 1974 r i 1982 r a IO w 1976 r _ Montreal.

2019-08-19T08:08:46 02:00, Gość:

To zamierzchła historia - mówmy o ostatnich czasach, a nie o dawnej epoce, gdzie sport był finansowany w odmienny niż obecnie sposób.

To może piłkarzom jak koszykarkom kupimy dziką kartę do ekstraklasy i cały skład na środek tabeli?

G
Gość

Dziękujemy Prezydentowi za wzięcie spraw Motoru w swoje ręce, co tak hucznie na konferencjach zapowiadał, od razu widać efekty, Motor jest odmieniony o 180 stopniu, pełen profesjonalizm. A co do Majki, ja bym na niego postawił w ataku, człowiek zna się na wszystkim to i bramki będzie strzelał, a snajpera brakuje. Na budowaniu drużyny pod względem sportowym wiedzę ma dużą, efekty punktowe widać, zarządzać klubem potrafi, wystarczy ilu sponsorów dołączyło wspierać Motor, pizzeria? Haha, ilu ubyło nie wiem wspomnę, ale najlepiej zrzucić winę na poprzednika, którego sam nadzorował haha. Farsa i cyrk na kółkach.

P
Piter
2019-08-19T07:25:26 02:00, Gość:

Radomiak w 1 lidze a zapyziała motorynka dalej kiśnie w 3 🤣🤣🤣

Niedługo ten twój radomiak będzie w 3 lidze i znowu będziesz kibicował legii 😆

Dodaj ogłoszenie