Motor Lublin pokonał ekstraklasowego Radomiaka. Dobry mecz lubelskiego drugoligowca w drodze z obozu przygotowawczego

Bartosz Litwin
Żółto-biało-niebiescy zakończyli obóz przygotowawczy w Opalenicy. Wracając do Lublina, rozegrali sparing z beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Radomiakiem Radom. Podopieczni Marka Saganowskiego zwyciężyli 2:1.

Spotkanie było rozgrywane w Pionkach, w powiecie radomskim. Decyzją sztabu szkoleniowego Radomiaka mecz był zamknięty dla kibiców i przedstawicieli mediów. Dla lublinian było to trzecie spotkanie kontrolne w okresie przygotowawczym. Dla szykujących się do startu ekstraklasy radomian był to już piąty sparing.

W pierwszych minutach towarzyskiej konfrontacji przewagę miał Motor. Początkowo nie udało się jednak przełożyć jej na wynik. W siódmej minucie rzut wolny wykonywał Paweł Moskwik. Bramkarz Radomiaka wybił piłkę poza szesnastkę. Podczas piąstkowania zderzył się jednak z kolegą z zespołu i niewiele zabrakło do poważnego urazu.

Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty rywale lublinian przeprowadzili niebezpieczny atak pozycyjny, który zatrzymał nowy obrońca Motoru, Adrian Dudziński. Dwie minuty później dośrodkowanie skrzydłowego zespołu z Lublina, Filipa Wójcika pewnie wyłapał golkiper radomian.

Trzy minuty po upływie pierwszego kwadransa podopieczni Marka Saganowskiego wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył Wójcik po rewelacyjnym podaniu Wojciecha Błyszki. Po kolejnych trzech minutach rywale próbowali wyrównać, ale uderzenie z dystansu minęło bramkę w bezpiecznej odległości. Zdecydowanie lepszym strzałem popisał się w 24. minucie Piotr Ceglarz. Znów jednak górą był bramkarz świeżo upieczonego ekstraklasowicza. Swoje szanse mieli też Dudziński i ponownie Wójcik.

Radomianie dążyli do wyrównania. W 37. minucie ich atak zatrzymał Wójcik, a 60 sekund później zmarnowali szansę niecelnym strzałem. W 41. minucie tym razem celny strzał głową po rzucie wolnym zatrzymał bramkarz lublinian, Seweryn Kiełpin. Motor jednak również miał swoje okazje. W 43. minucie po rajdzie Vitinho uderzał Piotr Ceglarz, lecz jego próbę zablokowali obrońcy Radomiaka. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron dobrą interwencją popisał się Sebastian Madejski, który stanął między słupkami lubelskiego zespołu. Niedługo później radomianie wykonywali rzut wolny, ale nie przyniósł on zagrożenia. Podobnie było przy okazji rzutu rożnego z 52. minuty. Chwilę wcześniej Krzysztof Ropski spróbował swoich sił, ale trafił prosto w bramkarza rywali.

Piłkarze Radomiaka zdobyli wyrównującą bramkę w 55. minucie. Sędzia wskazał na jedenasty metr po przewinieniu jednego z lublinian. Rzut karny skutecznie wykonał Leandro. Po golu na 1:1 nastał fragment nieco "brzydszej" gry z obu stron. W 63. minucie z kolei dobrą akcją popisali się "Motorowcy". Skończyło się jednak tylko na rzucie rożnym, który także zakończył się bez efektu.

W drugiej połowie na boisku działo się zdecydowanie mniej niż przed przerwą. Jeszcze przed upływem 70. minuty lublinianie mieli szansę, by ponownie objąć prowadzenie. Piotr Kusiński jednak chybił po strzale głową z kilku metrów. Po chwili natomiast nikt nie przeciął toru lotu dobrze bitej piłki z lewego skrzydła.

Żółto-biało-niebiescy dopięli swego na 13. minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Bramkę na 2:1 zdobył Krzysztof Ropski. 120 sekund później lublinianie mieli kolejną okazję, ale rajd Sebastiana Raka zatrzymała formacja defensywna zespołu z Radomia tuż przed szesnastym metrem.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił, choć obie drużyny miały ku temu okazje. W 83. minucie strzał jednego z radomian minął słupek, a pięć minut później Ropski wyszedł do sytuacji sam na sam, lecz był na spalonym. Drugoligowiec z Lublina ostatecznie pokonał ekstraklasowego Radomiaka 2:1. Przed "Motorowcami" jeszcze dwa mecze sparingowe. W środę zagrają z Hapoelem Tel Awiw, zaś na tydzień przed startem rozgrywek ligowych zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa.

Radomiak Radom - Motor Lublin 1:2 (0:1)
Bramki: Leandro 55 (rzut karny) - Wójcik 18, Ropski 77

Motor: I połowa: Kiełpin - Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik, testowany, Kołbon (35 Rak), Ceglarz, Vitinho, Wójcik, Fidziukiewicz. II połowa: Madejski - Janiszek, Zbiciak, Cichocki, Rozmus, Kusiński, Król, Rak, Ropski i dwóch zawodników testowanych. Trener: Marek Saganowski