Motor Lublin pokonał Ruch Chorzów w wyjazdowym meczu towarzyskim

Karol Kurzępa
Beniaminek nadchodzącego sezonu II ligi, Motor Lublin pokonał występujący szczebel niżej chorzowski Ruch. Mecz odbył się na boisku w Woli Chorzelowskiej, niedaleko Mielca.

- Cieszę się, że ten sparing zostanie rozegrany. Będę miał okazję, by spotkać się z wieloma osobami, z którymi przeżyłem masę świetnych chwil i z pewnością będzie to dla mnie sentymentalny mecz – mówił przed pierwszym gwizdkiem w rozmowie z klubowym portalem Motoru Rafał Grodzicki. Doświadczony obrońca grał bowiem w barwach "Niebieskich" od 2008 do 2012 roku, a także w latach 2015-17.

W pierwszej połowie przewagę mieli chorzowianie. Podopieczni Łukasza Berety mieli kilka okazji bramkowych, ale tylko jedna z nich została wykorzystana. Po kontrataku w 16. minucie, na listę strzelców wpisał się były piłkarz Wisły Puławy, Mariusz Idzik. Sytuacje strzeleckie miał także Motor, jednak piłkarzom lubelskiego zespołu zabrakło skutecznego wykończenia.

Po zmianie stron lublinianie prezentowali się znacznie lepiej niż przed przerwą. Najlepiej świadczą o tym dwa strzelone przez "Motorowców" gole. Pierwszego z nich zdobył Marcin Michota, który wykorzystał błąd bramkarza rywali przy wyjściu do piłki. Chwilę później prowadzenie żółto-biało-niebieskim zapewnił uderzeniem zza pola karnego Tomasz Swędrowski.

Kolejne trafienia dla ekipy prowadzonej przez trenera Mirosława Hajdo wydawały się kwestią czasu, ponieważ Motor nadal atakował i stwarzał zagrożenie dla bramki Ruchu. Rywale wyszli obronną ręką z kilku sytuacji, ale w samej końcówce byli bezradni po strzale Dominika Kuncy, który ustalił wynik na 3:1.

Przypomnijmy, że takim samym rezultatem zakończyła się środowa gra kontrolna żółto-biało-niebieskich z trzecioligowymi Orlętami Radzyń Podlaski. Na kolejny sparing lubelski zespół musi poczekać do 8 sierpnia. Wówczas zmierzy się w Siedlcach w dwóch meczach jednego dnia. Najpierw zagra z miejscową Pogonią, a następnie z Legią II Warszawa.

Natomiast już 22 lipca żółto-biało-niebiescy zagrają na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich z Avią Świdnik w finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Bilety na to spotkanie można kupić TUTAJ.

Ruch Chorzów - Motor Lublin 1:3 (1:0)
Bramki: Idzik 16 - Michota 61, Swędrowski 63, Kunca 87

Ruch: Lech (63 Nowak) - Kwaśniewski, Kawula (46 Kasolik), Kulejewski, Będzieszak (46 Swikszcz), Mokrzycki, Duchowski (45 Paszek), Winciersz, Foszmańczyk, Janoszka, Idzik. Ponadto grali: Słota, Siwek, Rudek i Neugebauer. Trener: Łukasz Bereta

Motor: (I połowa) Kiełpin - M. Król, Łukasik, Grodzicki, Michota, Wójcik, Duda, Swędrowski, zawodnik testowany, Ceglarz, Ropski. (II połowa) Madejski – Nowak, Grodzicki, Cichocki, Michota, Kumoch, Duda (80 Bednarczyk), Swędrowski (85 Knap), Kunca, Darmochwał, Jagodziński. Trener: Mirosław Hajdo

Motor Lublin pokonał Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 w sparingowy...

Motor Lublin jest wszędzie. Graffiti kibiców w całym mieście...