Motor Lublin pokonał rzeszowską Resovię w drodze powrotnej z obozu przygotowawczego

Bartosz Litwin
Lubelscy piłkarze zakończyli obóz przygotowawczy w Uniejowie. Podopieczni Marka Saganowskiego w drodze powrotnej do Lublina zatrzymali się w Radomiu, by rozegrać kontrolne spotkanie z rzeszowską Resovią. Lublinianie pokonali pierwszoligowca 3:1.

Trener żółto-biało-niebieskich, Marek Saganowski, podobnie jak w poprzednich sparingach, na każdą z półów posłał zupełnie inną jedenastkę. Motor objął prowadzenie już w ósmej minucie. Bramkę dla lublinian zdobył Daniel Świderski. 10 minut od rozpoczęcia drugiej części meczu rzeszowianie wyrównali. Bramkę na 1:1 zdobył Jakub Wróbel. Piłkarze Resovii jednak długo nie cieszyli się z remisu. Po kolejnych 120 sekundach do siatki trafił Krzysztof Ropski.

W 62. minucie było już 3:1 dla Motoru. Piotr Ceglarz podał do Rafała Króla, który uderzył w słupek. Na posterunku był jednak Tomasz Swędrowski, który zdobył bramkę skuteczną dobitką. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Resovia Rzeszów - Motor Lublin 1:3 (0:1)
Bramki: Wróbel 55 - Świderski 8, Ropski 49, Swędrowski 62

Resovia:
Dybowski - Jaroch, Podhorin, Marković, Słaby - Mikulec, Soljic, Hebel (46 Wasiluk), Adamski (46 Geniec)- Zdybowicz (46 Demianiuk), Wróbel.
Trener: Radosław Mroczkowski

Motor:
I połowa: Madejski - M. Król, Grodzicki, Łukasik, Bogacz, Duda, Kumoch, Kunca, Wójcik, Jagodziński, Świderski.
II połowa: Kiełpin - Michota, Janiszek, Wawszczyk, Moskwik, Kusiński, R. Król, Swędrowski, Rak, Ceglarz, Ropski
Trener: Marek Saganowski

Podopieczni Marka Saganowskiego w dalszej części okresu przygotowawczego będą trenować w Lublinie. Motor wróci do walki o punkty 27 lutego. Wówczas zmierzy się w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią. Wcześniej jednak lubelskich piłkarzy czekają trzy sparingi. W sobotę 13 lutego zmierzą się Pogonią Siedlce i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a tydzień później ze Stalą Stalowa Wola.

Mimo zaawansowanego etapu przygotowań kadra Motoru wydaje się niedomknięta. Klub do tej pory sprowadził jednego zawodnika. Do żółto-biało-niebieskich dołączył 19-letni Piotr Kusiński. Więcej o tym piłkarzu pisaliśmy TUTAJ. Sporo się mówiło o możliwości zakontraktowania Marcina Budzińskiego, który ma bogatą ekstraklasową przeszłość. Zawodnik jednak powróci do Cracovii, gdzie będzie grał w trzecioligowych rezerwach.

Motor Lublin przed ważną rundą drugiej ligi, więc piłkarze c...