Motor Lublin pokonał Siarkę Tarnobrzeg w wyjazdowym sparingu

Karol Kurzępa
Zdjęcie z meczu Siarki z Motorem podczas rundy jesiennej minionego sezonu
Zdjęcie z meczu Siarki z Motorem podczas rundy jesiennej minionego sezonu fot. archiwum PPG
W swoim pierwszym meczu od blisko trzech miesięcy, piłkarze lubelskiego Motoru zmierzyli się towarzysko z dotychczasowym ligowym rywalem, Siarką Tarnobrzeg. Wyjazdowy sparing zakończył się efektownym zwycięstwem żółto-biało-niebieskich.

Lublinianie objęli prowadzenie za sprawą strzału głową Rafała Grodzickiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 13. minucie. Na 2:0 podwyższył Rafał Król, który skutecznie dobijał głową "wyplute" przez bramkarza uderzenie z dystansu Tomasza Swędrowskiego. Motor miał przed przerwą więcej sytuacji strzeleckich, ale ostatecznie zszedł na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Niedługo po zmianie stron, grający w innym składzie podopieczni trenera Mirosława Hajdy podwyższyli przewagę bramkową. Na listę strzelców spisał się Kamil Kumoch, który w ładnym stylu wykończył atak żółto-biało-niebieskich po stracie gospodarzy przed własnym polem karnym.

Gola na 4:0 zdobył w 66. minucie testowany Dawid Rudnik, który dobił sprytne uderzenie Piotra Darmochwała. Bramka padła po tym jak Motor przechwycił piłkę na połowie Siarki.

Więcej trafień już nie padło, choć triumf zespołu z Lublina mógł być wyższy. "Motorowcom" zabrakło jednak skuteczności przy kilku okazjach bramkowych. Kibiców świeżo upieczonego drugoligowca może cieszyć przekonujący triumf, a trener Hajdo ma spore pole analizy, m.in. w kontekście testowanego Dawida Rudnika oraz innych potencjalnych transferów do klubu. Wspomniany Rudnik to młodzieżowiec, który ostatni sezon spędził w Stomilu Olsztyn (runda jesienna) i Polonii Bytom (wiosna).

Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Grodzicki 13, Król 20, Kumoch 53, Rudnik 66

Motor: Olszewski - Michota (30 Gruszkowski), Grodzicki, Łukasik, Rudnik, Wójcik, Duda, Swędrowski (30 Kumoch), Król (30 Kunca), Czajkowski, Ropski oraz Kalinowski, Cichowski, Darmochwał, Ceglarz, Nowak, Rymek, Kraśniewski, Zbiciak i zawodnicy testowani. Trener: Mirosław Hajdo

Zbigniew Jakubas w Motorze Lublin. Klub ma nowego udziałowca...