Motor Lublin pokonał w sparingu Hetmana Zamość

Tomasz Lewtak/Motor Lublin
W kolejnym meczu kontrolnym, trzecioligowy Motor Lublin pokonał na wyjeździe czwartoligowego, ale mającego wysokie aspiracje Hetmana Zamość 3:1. W lubelskiej ekipie sprawdzanych było trzech zawodników.

Gości na prowadzenie wyprowadził w 25. minucie Dmytro Kozban. Nowy, letni nabytek Motoru wykorzystał świetną asystę, także nowego zawodnika żółto-biało-niebieskich – Przemysława Szkatuły. 180. sekund później był już remis. Gola dla gospodarzy strzelił Michał Paluch... zawodnik Motoru, który najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Hetmana. Motor dalej atakował i dopiął swego w 43. min., kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał jeden z testowanych zawodników. W 90. min., końcowy rezultat spotkania ustalił Paweł Kaczmarek.

Kolejne zwycięstwo lublinian cieszy, ale martwią kontuzje Kamila Oziemczuka i Marcina Michoty. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie są to poważne urazy.

– To nie było wielkie widowisko – mówi Marcin Sasal, trener Motoru. – Mimo wszystko wygraliśmy pewnie, prawie przez cały mecz prowadząc atak pozycyjny. Było dużo niedokładności, ale to jest do poprawienia. Widać było, że mój zespół jest po ciężkich treningach, ale z każdym dniem powinno być coraz lepiej. Czy kadra na rundę jest już zamknięta? Praktycznie mam w zespole wszystkich zawodników, których chciałem mieć, ale nigdy nie mów nigdy. Jeszcze może się trafić jakiś „hicior” transferowy – kończy trener lubelskiego trzecioligowca.

22 lipca (godz. 11), Motor na Arenie Lublin sparował będzie z trzecioligową Legią II Warszawa.

Hetman Zamość – Motoru Lublin 1:3 (1:2)
Bramki: Paluch 28 – Kozban 25, 43 zawodnik testowany, Kaczmarek 90
Hetman: Skrzypek - zawodnik testowany, Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz, zawodnik testowany, Lavruk, zawodnik testowany, Turczyn, Paluch, zawodnik testowany oraz Solecki, Otręba, Mietlicki, Luterek, zawodnik testowany.
Motor (I połowa): Socha – Szkatuła, Gieraga, Budzyński, zawodnik testowany, Majkowski, Kamiński, Tymosiak, Kaczmarek, Oziemczuk, Kozban. Motor (II połowa): Zawodnik testowany - Słotwiński, Kursa, Tadrowski, Budzyński, Dzięgielewski, zawodnik testowany, Kamiński (72 Tymosiak), Cholerzyński, Michota (66 Kaczmarek), Nowak